gaming gta5 wallpaper1

En İyi Macera Oyunları 2022

Macera oyunları, oyun tutkunlarının en sevdiği türlerden biridir. Görevleri tamamlamak, çevreyle etkileşime geçmek ve hikayeyi ilerletmek adına bir dizi eylem için kendinizi bir karakterin yerine koymanıza izin veriyorlar. Maceralar çok çeşitli olabilir çünkü pek çok farklı bulmaca oluşturabilirler veya temel bir parça olarak dövüşü içerebilirler. İşte en iyi macera oyunları listesi…

1. Half-Life 2

En İyi Macera Oyunları 2022

Half-Life 2, 2004 yılında Yılın Bilgisayar Oyunu ödülüne layık görüldü. Bu ikinci seri, daha da popüler oldu. Dünya uzaylılar tarafından rahatsız ediliyor ve dünyayı kurtarma görevimiz var. PC versiyonunda kontrolör ile tam uyumluluğa sahiptir. Half-Life 2, bir video oyunu başyapıtıdır. Her şeyden önce, bulmacalar ve diğer eylemler oluşturmak için nesne fiziğini kullanan daha derin özellikler ile dikkat çeker. Hiç şüphesiz, hayatta en az bir kez oynanması gereken bir maceradır.

2. The Witcher 3: Wild Hunt

En İyi Macera Oyunları 2022

En iyi macera oyunları listesi The Witcher 3: Wild Hunt ile devam ediyor. Dağ geçitleri, unutulmuş mağaralar gibi her türlü tehlikeli bölgeden geçerken eğlenceli bir deneyim vadediyor. Herhangi bir RPG’de olduğu gibi silahları ve ekipmanın geri kalanını geliştirmenin yanı sıra, savaşlarda garantili olarak yüzleşmek ve denerken ölmemek için iksirler satın almalısınız. The Witcher 3, birçok olasılık sunan uçsuz bucaksız bir açık dünyada geçen çok iddialı bir oyundur. Bu, oyuncunun bu orta çağ fantezi dünyasını keşfederken görevleri, savaşları ve diğer eylemleri gerçekleştirmekte özgür olduğu anlamına gelir.

3. Grand Theft Auto V (GTA 5)

En İyi Macera Oyunları 2022

Grand Theft Auto V (GTA 5), Rockstar North tarafından geliştirilen ve Rockstar Games tarafından yayınlanan bir açık dünya aksiyon video oyunudur. Oyunun hikayesi, tasarımını Los Angeles’a dayandıran Los Santos şehrine odaklanıyor. Burada soygunlar nedeniyle kendilerini karmaşık durumlarda bulan suçlular olan 3 karakteri, Michael, Trevor ve Franklin’i kontrol etmemiz gerekecek. Grand Theft Auto V’de oyuncular doğrudan ana görevlere gitmek zorunda kalmadan farklı aktiviteler gerçekleştirebiliyor.

Yeni araçlar, silahlar ve giysiler satın almak için para kazanabilirler. Çok oyunculu modda bile, diğer arkadaşlarıyla çevrimiçi görevler yapmak için kendi karakterlerini kontrol edebilirler.

4. Minecraft

en iyi macera oyunlari 4

En iyi macera oyunları arasında yer alan Minecraft tarihin en çok satan oyunudur. LEGO konseptinin bir adım daha ileriye götürülmesine olanak sağladığı için video oyun endüstrisinde gerçek bir devrimdir. Minecraft’ta hem iyi hem de kötü her türden yaratıkla dolu sonsuz bir dünyanız var ve amacınız hayatta kalmak ve hayal gücünüzün size izin verdiği her şeyi inşa etmek olacak. Minecraft, her şeyden çok farklı bir macera oyunudur. Hem kendi dünyasının tasarımı hem de oyuncunun kendi macerasını yarattığı benzersiz bir kişisel deneyimdir.

5. Batman: Arkham City

en iyi macera oyunlari 5

Batman: Arkham City en iyi macera oyunları arasında oldukça popüler. Bir kez daha Rocksteady Studios tarafından geliştirilen bir aksiyon ve macera oyunu buluyoruz. Şehir, çoğu çok tehlikeli olan her türden suçluya ev sahipliği yapmıştır. Polis herkesle başa çıkamaz, bu yüzden Kara Şövalye sokakları temizlemek için adaleti sağlamalıdır. Bu şimdiye kadar yapılmış en iyi süper kahraman oyunlarından biridir. Çok eğlenceli ve çok yönlü dövüş sistemi ve karaktere çok uygun bir atmosfer yaratmasıyla ünlüdür.

6. The Elder Scrolls V: Skyrim

en iyi macera oyunlari 6

Bethesda Game Studios tarafından geliştirilen, Bethesda Softworks ve Valve Corporation tarafından yayınlanan bir aksiyon-macera ARPG’sidir. Hikaye, Oblivion olaylarından 2 yüzyıl sonra, ejderha kanına sahip bir kahramanın Skyrim ülkesinde, dünyayı yok etmek isteyen ejderhayı ortadan kaldırma hedefine sahip olduğu bir yerde geçiyor. The Elder Scrolls V: Skyrim, karakter özelleştirme sistemi, deneyim sistemi, beceri sistemi ve envanter sistemine sahiptir.

Devamını Oku

Post navigation

Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir