707947

En İyi Eğitici Oyunlar 2022

En iyi eğitici oyunlar birçok oyuncunun ilgisini çekiyor. Video oyunları sadece bir eğlence biçimi değildir; onlar sayesinde öğrenciler de öğrenebilir, performanslarını artırabilir, bilgilerini pekiştirebilir ve ekip çalışmasını teşvik edebilir. İşte eğitici video oyunları!n

Civilization

En İyi Eğitici Oyunlar

İnsanlığın gelişimi üzerine yüksek tarihi ve kültürel içeriği nedeniyle en iyi eğitici video oyunlarından biri olarak kabul edilir. Seçilen çağa göre (orta çağ, modern ve çağdaş) bölgelerin fethine dayanan bir strateji oyunudur. Bu uzun destan, stratejileri geliştirmeye ve oyuna devam etmeye yardımcı olmak için tarihi literatürü gözden geçirme seçeneği sunar.

Monument Valley

En iyi eğitici oyunlar arasında yer alan Monument Valley’de, oyuncu imkansız mimarileri ve geometrileri manipüle etmeli ve sessiz bir prensese muhteşem güzellikte bir dünyada rehberlik etmelidir. Her türlü görsel bulmacayı çözerek seviye atlamanız gereken bir oyundur. Akıllı telefonlar ve tabletler için uygundur.

No Man’s Sky

en iyi egitici oyunlar 3

Oyuncuların gezegenleri ve yıldızları keşfederek bilinmeyen bir evrenle tanıştıkları birinci şahıs bilimkurgu macerası. Her gezegenin florası ve faunası hakkında bilgiler diğer oyuncularla paylaşılabilir ve güncellenebilir. Bu oyunla ilgili çarpıcı olan şey, içeriğinin geliştirilirken prosedürlerle oluşturulmasıdır.

The Tower of Knowledge

İlkokul öğrencilerine yönelik beş konunun temel bilgilerini pekiştirmeyi amaçlayan eğitici bir video oyunudur. Ortaya koyduğu zorluk, her katta bilmecelerin üstesinden gelmek için gerekli bilgiyi bularak ve testleri çözerek zirveye ulaşmaktır.

Animal Crossing

En iyi eğitici oyunlar listesi Animal Crossing ile devam ediyor. Oyuncu evini, karakterini özelleştirebilir, manzarayı süsleyebilir ve yavaş yavaş kendi cennet adasını yaratabilir. Ayrıca bahçecilik, balık tutma, dekorasyon, büyüleyici karakterlerle sohbet etme ve çok daha fazlası gibi çok çeşitli rahatlatıcı aktiviteler arasından seçim yapabilirsiniz. Bir adada sekiz oyuncuya kadar ikamet edebilir. Aynı adanın dört sakini, tek bir konsolda aynı anda birlikte oynayabilir.

Immune Attack!

en iyi egitici oyunlar 4

Bu video oyunu, Amerikan Bilim Adamları Federasyonu (FAS) tarafından ortaokul öğrencilerinin kimyasal kavramları pekiştirmelerine ve enfeksiyonları tespit eden ve bunlarla mücadele eden biyolojik süreçlerin nasıl çalıştığını öğrenmelerine yardımcı olmak için geliştirilmiştir. Bunu yapmak için, onları bir nanobotu kan damarları ve genetik dokudan oluşan 3 boyutlu bir ortamda yönlendirmeye teşvik ediyor ve bu da enfeksiyonlu bir hastanın kurtarılmasına yol açıyor.

Minecraft

En İyi Eğitici Oyunlar

En iyi eğitici oyunlar söz konusu olduğunda bu listede Minecraft oyunu da bulunmaktadır. Minecraft eğitim programı, gençlerin yaşına göre hedeflenecek farklı alanlara odaklanan farklı içerikler sunuyor. Bu öğrenme platformu, iş birlikçi projelerin inşası yoluyla özgün, motive edici ve aktif bir ortamda çeşitli becerilerin geliştirilmesine olanak tanır. Minecraft Eğitim Sürümü platformundaki diğer programlar, farklı konuları araştırmanıza, eleştirel düşünmeyi, yaratıcılığı, ortak çalışmayı ve başkalarına saygı duymayı teşvik etmenize olanak tanır.

Zoo Tycoon 2

Yeni bir oyun olmamasına rağmen, bu video oyunu, gençlere ekonomik olarak bir hayvanat bahçesinin nasıl yönetileceğini öğrenmenin yanı sıra hayvanlar dünyasına giriş yapma imkanı sunduğu için listemizde bahsetmeye değer. Öğrenciler tarafından tasarlanıp inşa edilen tesisler onların yaratıcılıklarını geliştirmelerine olanak sağlayacaktır. En önemli noktalardan biri, türler arasındaki farklılıkların yanı sıra beslenme ve gelişim özelliklerini öğrenmektir. Afrika, nesli tükenmekte olan, deniz ve hatta tehlikeli türleri içeren birkaç tür üzerinde çalışmalar içermektedir.

Just Dance 2018

Muhtemelen en ünlü dans oyunudur ve genç dans severleri heyecanlandıracaktır. Sınıfta takım çalışmasının, koordinasyonun, iş birliğinin gelişmesine olanak sağlayacak ve özellikle havanın iyi olmadığı günlerde Beden Eğitimi dersinde muhteşem bir araç olabilir. Hem bireysel hem de gruplar halinde oynamanıza izin verir.

Devamını Oku

Post navigation

Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir