671214

En İyi 5 Espor Oyunu

Espor sektörünün büyümesi hızlı bir şekilde ilerliyor. Bu aşamada en iyi espor oyunu kullanıcılar tarafından merak ediliyor. Espor tutkunu olarak yeni oyunları deneyimlemek istiyorsanız; işte dünyanın en iyi espor oyunları…Yeni iletişim ağlarının gelişmesiyle birlikte video oyunlarının tüketiminin artması, internet bağlantılarında gözle görülür bir iyileşme ve bireysel bir anlatı deneyiminden ziyade çevrimiçi modele çok odaklanan yeni bir oyun konseptinin yaratılmasına yol açmıştır. Bundan dolayı espor oyunu çoğu oyuncunun ilgisini çekmektedir. Tercih edebileceğiniz e-spor oyunları şu şekilde sıralanabilir:

1. Dota 2

Espor Oyunu

Espor oyunu listemizin ilk sırasında Dota 2 yer alıyor. Valve Corporation şirketi tarafından geliştirilen, MOBA olarak da bilinen gerçek zamanlı strateji türünde video oyunudur. Rakip yapıları yok etmek amacıyla iki takım karşı karşıya gelir. Her takım 5 oyuncudan oluşur ve her oyuncu 113 farklı karakter arasından bir kahraman seçmelidir.nnBu karakterlerin her biri, oyun sırasında izlenecek stratejileri belirleyen belirli özelliklere sahiptir. Steam tarafından dağıtılan oyun, neredeyse tamamen günlük olarak bağlanan 40 milyondan fazla oyuncuya sahip.nnValve, 2011’den beri her yıl The International adına cevap veren bir dünya şampiyonası düzenlemektedir. En çok ödülü dağıtan yıllık eSpor turnuvasıdır. Oluşturulduğundan beri 100 milyon dolardan fazla ödül kazandı.

2. Fortnite

Espor Oyunu

Popüler espor oyunu arayışında olanlar için bir başka seçenek ise Fortnite oluyor. Yayınlandığından beri Fortnite yadsınamaz bir başarı elde etti. Oyunun yapısı ve mekaniği görünüşte basittir, ancak video oyununun sunduğu tüm strateji ve yeteneklerde ustalaşmak başka bir seviyedir. Bu üçüncü şahıs oyununda en üst sıralara ulaşmanın yolu yüksek hızda nişan almak ve inşa etmektir.

3. League of Legends

espor

League of Legends, masa oyunu Mechs vs.’nin de tasarımcısı olan Riot Games şirketi tarafından geliştirildi. Bu video oyununun çok sayıda takipçisi var. Ölçülen aksiyon ve strateji karışımı, onu en çok oynanan oyunların başında yer alan son derece rekabetçi bir oyun haline getiriyor. Oyuncular, Runeterra’nın kurgusal dünyasında rakip yapıyı yok ederek düşmanı yenmeye çalışacaklar. Bunu başarmak için oyun ilerledikçe karakterlerinin benzersiz yeteneklerinin kilidini açacak ve altın paralar kazanacak bir şampiyonluk alacaklar.nnLoL, adalet alanları olarak da adlandırılan birbirinden farklı dört ana harita içerir. Bu haritaların her birinin farklı oyun modları vardır ve zafer koşulları birinden diğerine farklılık gösterir. Her birinin kendi eşyaları ve sihirdar büyüleri vardır. League of Legends çok aktif bir eSpor turnuva topluluğuna sahiptir. Her yıl, gezegendeki en iyi takımların şampiyonlar tacını kazanmak için mücadele ettiği Dünya Kupası düzenleniyor.

4. Counter Strike: Global Offensive

espor oyunu 4

Dünyaca ünlü espor oyunu Counter Strike, iki fraksiyonun ölüm kalımla karşı karşıya olduğu birinci şahıs nişancı oyunudur. Terörle mücadele tarafının görevi, düşmanların korkunç planlarını gerçekleştirmelerini engellemektir.nnDota 2 gibi Counter-Strike da Valve şirketi tarafından yaratılan ve Steam tarafından dağıtılan bir oyundur. Esasen tüm oyuncular için uygun olmayabilecek çılgın ve oldukça gerçekçi bir oyundur.

5. Hearthstone

espor oyunu 5

Blizzard Entertainment, Warcraft evrenine odaklanan bu koleksiyonluk kart oyununu yarattı. Bu espor oyunu indirmek ücretsizdir, ancak kullanıcılar hem yeni kartlar hem de yeni içerik almak için iyileştirme sürecini hızlandırmak adına satın alma seçeneğine sahiptir. Bu şirketin koleksiyonunda çok sayıda yüksek itibarlı unvan bulunmaktadır. Diablo serisi veya çok ünlü Warcraft ve Starcraft serisi bu oyun geliştiricisine ve Overwatch veya Heroes of the Storm gibi dünyaca ünlü diğer oyunlara aittir.

Devamını Oku

Post navigation

Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir