1151249 scaled

Elden Ring Nasıl Ruh Çağrılır?

Elden Ring Nasıl Ruh Çağrılır?

Oyunlarının zorluğuyla nam salmış FromSoftware firmasının Şubat 2022 yılında piyasaya çıkardığı aksiyon rol yapma oyunu Elden Ring, daha çıktığı ilk günden itibaren birçok oyuncunun dikkatini çekmişti.nnOyunu oynayan birçok yayıncı ve oyuncu, Elden Ring’i fazlasıyla beğenmiş ve bu da oyunun popülerlik kazanmasına yardımcı olmuştu. Sabit bir ana karakter yerine oyunculara kendi ana karakterlerini yapabilme imkanı tanıyan Elden Ring bu özelliğiyle türündeki diğer oyunların çoğunda olmayan bir özelliği oyuncularına sunmuştu.elden ring gudes

Oyuncuların 10 farklı sınıftan birini kendi tarzına göre seçtiği ve alt ettiği düşmanlardan kazandığı Rune puanı ile kendi stil ve oynayışına uygun özellikleri geliştirdiği oyunda siz de kendi karakterinizle oyuna girebilir ve Grace adı verilen seyahat noktalarını keşfedebilirsiniz.nnOyunda NPC çağırmanın yanı sıra bir de ruh çağırma mekaniği bulunuyor. İşte Elden Ring nasıl ruh çağırılır sorusunun cevabını bu yazımızda sizlerle paylaşacağız.

Elden Ring Ruh Ne İşe Yarar?nnSize düşmanlarınızla savaşta yardım eden ruhlar, savaşın seyrini değiştirebilir. Düşman yaratıklara verdikleri fazla hasarlarla hem sizi koruyan hem de düşmanın canını azaltan ruhlar, Elden Ring oynarken mutlaka yanınızda bulundurmanız gereken şeylerden biri.elden ring ruh cagirma

Elden Ring Ruh Nasıl Çağrılır?nnFromSoftware oyunlarında yol kat etmek zor olsa da Elden Ring’te bu durum oyuncular için kolaylaştırılmış durumda.

İlk olarak açık dünyada ve gezdiğiniz zindanlarda karşınıza çıkan ruh küllerini yani spirit ashesleri toplamalısınız. Fakat yalnızca bunları toplamak yeterli olmayacaktır. Bu ruh küllerinin yanında aynı zamanda ruh çanını da bulmanız gerek. Çanı bulmak için kullanacağımız NPC: Renna The Witch. Oyunda 3 farklı Site of Grace’i etkinleştirdikten sonra Grace’te Meline ile tanışıp Torrent adlı atı almalısınız.

Torrent’i aldıktan sonra gece vakti Church of Elleh’e gittiğinizde Renna The Witch’i duvarın üstünde sizi beklerken göreceksiniz. Renna The Witch’in sorusuna olumlu cevap verdiğinizde size hem Spirit Calling Bell’i yani ruh çanını hem de Lone Wolf Ashes’i verecek. Lone Wolf Ashes sayesinde 3 adet kurt çağırabilir ve düşmanlarınıza saldırtabilirsiniz.

Elden Ring Mimic Tear Bu Guclu Ruh Kulunu Nereden Alabilirsiniz

Peki Renna The Witch Church of Elleh’te yoksa ne yapacağız?nnİşte o zaman Melina’nın testini tamamlamış ve Roundtable Hold’a erişim kazanmış olacaksınız. Roundtable Hold’da Twin Maiden Husks’dan hem Spirit Calling Bell’i hem de Lone Wold Ashes’i alabilirsiniz.nnSizler için hazırladığımız “Elden Ring Nasıl Ruh Çağrılır?” rehberi Torrent’i çağırabilir ve haritada daha hızlı yol alabilirsiniz.

Elden Ring ve diğer oyun rehberleri için hazırladığımız yazıları sitemizde güncel olarak bulabilirsiniz.

Devamını Oku

Post navigation

Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir