452104

Dünyanın En Popüler Espor Oyunları

Popüler espor oyunları tüm dünyadaki oyuncuların ilgisini çekiyor. Bugün, profesyonel düzeyde bile rekabeti teşvik eden ve gezegendeki milyonlarca oyuncuyu büyüleyen video oyunlarında aralıksız bir çoğalma var. Bundan dolayı espor oyunları da son derece popüler hale geldi. Peki, en iyi ve en çok tercih edilen espor oyunları hangileri?

League of Legends

Popüler Espor Oyunları

LoL olarak da bilinen oyun, iki takımın rakiplerinin üslerini yok etmek için savaştığı bir strateji oyunudur. Riot Games şirketi tarafından geliştirildi ve o kadar ünlü oldu ki şu anda üst düzey dünya şampiyonalarında karşı karşıya gelen binlerce profesyonel oyuncu var.

Dota 2

Popüler Espor Oyunları

Popüler espor oyunları arasında bir diğeri de Dota 2 olmaktadır. Prestijli şirket Valve Corporation tarafından düzenlendi. Bu, 5 oyuncudan oluşan iki takımın düşman yapılarını yok etmek için savaştığı, MOBA olarak da bilinen çok oyunculu bir çevrimiçi savaş arenası oyunudur.

Fornite

Popüler Espor Oyunları

Oyun dünyasının sevenleri tarafından en çok keyif alınan hayatta kalma oyunlarından biri olarak kendini konumlandırmayı başarmıştır. Her yıl yüz milyon doları aşan katkılarla Fornite Dünya Kupası’nı da teşvik eden Epic Games şirketi tarafından geliştirilmiştir.

Hearthstone

Popüler Espor Oyunları

Popüler espor oyunları Hearthstone ile devam ediyor. Kullanıcıların rakipleriyle gerçek zamanlı olarak düello yapabilecekleri Blizzard Entertainment tarafından yaratılan harika bir koleksiyon kart oyunudur. Şu anda kategorisinin en iyilerinden biri olarak konumlandırılmıştır.

Overwatch

Popüler Espor Oyunları

Amerikan şirketi Blizzard Entertainment tarafından geliştirilen, dünyayı dolaşırken düşmanlarınızla savaşmak için aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli karakter ve silahların bulunduğu bir birinci şahıs nişancı oyunudur.

Rocket League

populer espor oyunlari 8

Popüler espor oyunları arasında yer alan Rocket League, bu listedeki en eski video oyunlarından biridir, yayınlandığı 2015 yılından bu yana çok yol kat etti ve en popüler esporlardan biri haline geldi.nnTipik MOBA veya Battle Royale dışında rekabetçi bir oyun arıyorsanız, Rocket League basit kontroller, tonlarca eğlence ve en inanılmaz tekniklere izin veren doğrudan hedeflerle değerli bir alternatiftir.

Apex Legends

populer espor oyunlari 9

Piyasaya sürülmesinden bu yana Battle Royale türünde değerini kanıtlamaya devam ediyor. Bu oyun, tüm dünyada doğrudan nakit turnuvaları olan bir e-spor olarak hızlı bir şekilde benimsendi.

Valorant

populer espor oyunlari 11

Valorant oyunu, 2020’de eSports’un zirvesine girmek üzereydi. Pandemi nedeniyle planlanan turnuvalar da iptal olmuştu. Yine de Valorant en popüler espor oyunları arasında yer almaktadır. Valorant, rekabet ortamında diğer elektronik sporların en iyi oyuncularından bazılarına sahip ve bu da onu göz önünde bulundurulması gereken bir oyun haline getiriyor.

Clash Royale

populer espor oyunlari 10

Cep telefonları ve tabletler için yıllardır mükemmel bir video oyunu olan Clash Royale herkes tarafından oynanabilir. Sadece 3 dakikalık en destansı ve yoğun savaşlar için tercih edilebilecek en muazzam oyunlardan biridir.

Mortal Kombat 11

populer espor oyunlari 12

Geliştirici NetherRealm Studios’un yeni dövüş oyunu Mortal Kombat 11, serinin ününü inşa ettiği bir oyun. İyileştirilmiş animasyonlar ve yeni saldırı ve savunma mekanikleri sayesinde paralı askerler, ninjalar, tanrılar ve canavarlar sunuyor.

Street Fighter V: Champion Edition

populer espor oyunlari 13

Popüler espor oyunları listesindeki Street Fighter V, zorlu başlangıcına ve DLC düzensizliklerine rağmen, kendisini oyuncu olarak tanımlamayanlar için en erişilebilir espor oyunu olabilir. Street Fighter V, Disney XD, ESPN 2 ve TBS’de yayınlanan birkaç yüksek profilli turnuva ile önemli yayın süresi alan birkaç espor oyunundan biridir.

Süper Smash Bros Ultimate

populer espor oyunlari 14

Nintendo aksini iddia edebilir, ancak Super Smash Bros Ultimate, diğerleri kadar rekabetçi bir değere sahip bir dövüş oyunudur. Oyunun mekaniği, dövüş ve hareketi geleneksel dövüş oyunlarından farklı bir şekilde bir araya getiriyor.

Devamını Oku

Post navigation

Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir