EGS STALKER2HeartofChornobyl GSCGameWorld S1 2560x1440 7cc8db55646ee7b969c48defed6963f4

Stalker 2 Ofisinde Yangın Çıktı

Stalker 2 ‘nin geliştirme süreci zorluklarla karşılaşmaya devam ediyor. Bu sefer de geliştirici ekibin ofisinde yangın çıktı.

stalker 2 hayranlarini uzen haber geldi

Stalker 2 oyunu, birinci şahıs olan nişancı hayatta kalma ve aynı zamanda korku oyunu olarak geçiyor.  Oyun camiasında bugüne kadar geliştirme sürecinde sorunlar yaşayan bir çok oyun gördük ancak Stalker 2 gerçekten başka.  En başta Rusya’nın Ukrayna işgali sebebiyle oyun geliştiricisi bir hayli problem yaşadı ve geliştirme süreci, son yaşanan bir olayla iyice baltalandı.

Stalker 2 geliştiricisi GSC Game World ofislerinde yangın çıktı

Ünlü oyun habercisi HazzadorGamin Twitter’da bir paylaşım yaptı, Stalker 2 geliştirici ofisinin bir katı Perşembe günü çıkan yangın nedeniyle hasar gördü. Yangında kimse zarar görmezken, onarımların 70.000 dolara yani türk lirası olarak 1.881.180 TL kadar çıkabileceği ön görülüyor.

Rapora göre, yangın oyunun yedekleme sunucularının yakınında meydana geldi bu sebeple herhangi bir veri kaybı olup olmadığı şu anda belli değil. Oyunun geliştiricilerinden biri, stüdyonun Discord kanalında şöyle yazdı: ‘Bu doğru yangın çıktı. Neyse ki kazada hiçbir çalışan veya ofis perfoneli yaralanmadı. Hiçbir anomali, hatta burner( yangın- Stalker oyunu evreninde kelime karşıtı)  bile hedefimizin peşinden koşarken bizi durduramaz. Daha önce çok daha kötü şeylerle uğraştık, üstesinden geleceğiz’ diye belirtti 

The Developers of STALKER 2 Are Building a Game in a War Zone Games

Oyunun çıkış tarihi Rusya ve Ukrayna arasında çıkan savaştan dolayı erteleniyordu. GSC Game ofisi işgal sırasında World Kiev’de bulunuyordu fakat daha sonra alınan bir karar ile kısmen Çek Cumhuriyeti’ne taşınmıştı. Fakat çalışanların tamamı Ukrayna’dan ayrılamadı ve bazı geliştiriciler hayatlarının altüst olduğu, savaşın yıktığı ülkeden oyun üzerinde çalışmaya devam etmişti.

Devamını Oku

Post navigation

Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir