dragon quest x offline.large

Dragon Quest Oyunu 12 Yıl Sonra Sonunda Batıya Gelebilir

Japonya’da ilk çıkışından bu yana geçen on yılı aşkın sürenin ardından, bir Dragon Quest oyununun nihayet Batı’ya gelebileceğine inanmak için nedenler var.

dragon quest x offline 2021 11 03 025

Japonya’da 12 yıllık ayrıcalıktan sonra Dragon Quest 10’un nihayet Batı’da yayınlanabileceğine dair işaretler var ve son fragmanlar potansiyel bir İngilizce versiyonunun ipuçlarını veriyor. Dragon Quest 10, tek MMORPG olarak serideki diğer oyunlardan öne çıkıyor ancak çevrimdışı sürüm birçok MMO öğesini kaldırarak onu geleneksel bir RPG haline getiriyor. Bir Batı sürümüne dair spekülasyonlar olsa da, şimdilik bir söylenti olarak ele alınmalı ancak hayranlar, Dragon Quest 10’u nihayet Japonya dışında deneyimleme olasılığı konusunda heyecanlı.

Dragon Quest 10‘un piyasaya sürülmesinden bu yana geçen 12 yılın ardından, Japonya’ya özel RPG’nin Batı’ya gelebileceğine inanmak için nedenler var. Daha geçen yıl, Dragon Quest 10 MMO’nun çevrimdışı bir sürümü PS4, PS5, Nintendo Switch ve PC’de yine Japonya’ya özel olarak piyasaya sürüldü. Artık bu kadar zaman sonra son filmin Batı’ya da ulaşacağına inanmak için nedenler var.

Dragon Quest Oyunu için O Paylaşım

Oyun, en iyi ana Dragon Quest oyunlarının bazı listelerinde üst sıralarda yer almasa da, birkaç nedenden dolayı benzersiz olarak öne çıkıyor. Yeni başlayanlar için serideki tek MMORPG’dir. Diğer tüm ana Dragon Quest oyunları tek oyunculu bir RPG‘dir. Bununla birlikte, çevrimdışı sürüm açıkça oyunun birçok MMO özelliğini ortadan kaldırıyor ve Dragon Quest 10’u basit bir RPG haline getiriyor. Son olarak, oyun rezil bir şekilde Batı’ya asla ulaşamadı.

Hem Nintendo Wii için orijinal MMO hem de geçen yıl piyasaya sürülen çevrimdışı sürüm şu anda Japonya’ya özel, ancak yakın tarihli bir rapor bunun değişebileceğini öne sürüyor.

dragonquestjpg 6e5260 160w

Gematsu, sosyal medyada Square Enix Asia’nın kısa süre önce Dragon Quest 10 Offline’ın 2024 Baharı için planlanan başka bir sürümü için fragmanlar yüklediğini paylaştı. Bu fragmanlar oyunun daha geniş bir Asya sürümüne atıfta bulunuyor, ancak Gematsu, Batı İngilizcesi versiyonunun şu şekilde “duyurilabileceğine” inanıyor: bu, her iki girişin de Japonya dışında ilk kez başlatıldığı anlamına geliyor. Hala spekülasyon olsa da bu, Dragon Quest 10 Offline’ın Batı sürümüne ihtiyacı olduğuna inanan birçok hayran için hoş bir duyuru olacaktır.

İlginçtir ki, fragmanlarda Nintendo Switch sürümünden bahsedilmiyor, yalnızca PS4, PS5 ve PC listeleniyor. Bununla birlikte, Nintendo daha önce Japonya dışındaki Dragon Quest oyunlarının yayınlama görevlerini üstlenmişti, bu nedenle bu durum muhtemelen aynı olacak. Yine Dragon Quest 10 Offline’ın Batı’ya gelmesi bu noktada yalnızca bir varsayımdır, bu nedenle rapora bir söylentiden başka bir şey olarak bakılmamalıdır.

Yine de serinin hayranlarının Dragon Quest 10’un potansiyel olarak Batı’ya gitme olasılığı konusunda neden heyecanlandığını anlamak kolay. Dragon Quest, dünyadaki en popüler JRPG serilerinden biri olsa da serinin ana oyunlarından biri henüz izleyicilerinin büyük bir kısmının kullanımına sunulmadı. En azından Dragon Quest 10’un Batı’da piyasaya sürülmesi, Dragon Quest 12’nin uzun zamandır beklenen çıkışını ve Dragon Quest 3’ün yakında çıkacak HD-2D yeniden yapımını sabırsızlıkla bekleyen hayranlar için güzel bir geçici çözüm olabilir.

Dragon Quest 10: Beş Kabilelerin Uyanışı şu anda Japonya’da PC, PS4, Switch ve Wii U için mevcut.

Devamını Oku

Post navigation

Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir