Disney Dreamlight Valley 2024 Yol Haritasını Açıklıyor

Steam açıklaması ‘Bu yeni yaşam simülasyonu macera oyununda zengin hikayeleri keşfederken ve Disney ve Pixar kahramanları ve kötü adamlarıyla birlikte mükemmel mahalleyi inşa ederken Disney’in büyüsüyle dolu bir dünyayı keşfedin. Disney Dreamlight Valley’e hoş geldiniz.’ olan bir oyun. İşte karşınızda Disney Dreamlight Valley!

f43199e62e2f36e2206b4259b7088b5a

Disney Dreamlight Valley 2024 Yol Haritası

Gameloft, Disney Dreamlight Valley’in 2024 içerik yol haritasını açıklıyor ve 40 dakikalık bir gösterim kapsamında oyunun ilk ücretli genişletmesinin ayrıntılarını veriyor. Gameloft, Disney Dreamlight Valley için ilk ücretli genişletme olan A Rift in Time’ı ve oyunun 2024 yazına kadar ücretsiz içerik yol haritasını duyurdu. Genişlemede üç hikaye eylemi, benzersiz biyomlara sahip yeni bir dünya ve Jafar, EVE, Rapunzel ve Gaston gibi popüler Disney karakterleri yer alacak.

Lansman sonrası içerik yol haritasında Jack “Pumpkin King” Skellington, ValleyVerse çok oyunculu modu, ek Realm’ler ve birkaç yeni köylü (muhtemelen Daisy ve Tiana) yer alıyor.

Gameloft, Disney Dreamlight Valley’in ilk ücretli genişletmesi A Rift in Time’ın ayrıntılarını verdi ve oyunun 2024 içerik yol haritasının büyük bir kısmını açıkladı. Bilgi dökümü, yaklaşık 40 dakika süren 1 Kasım Disney Dreamlight Valley gösterisinin bir parçası olarak geldi.

deluxewide 2560x1440 d76e4326a92c043f6a2aa5fedf207fe5

Disney Dreamlight Valley, macera oyunu öğelerini yaşam simülasyon mekaniğiyle birleştirerek Animal Crossing: New Horizons’a benzeyen bir deneyimde birleştiriyor, sadece biraz daha ayrıntılı görevler, daha büyük bir harita ve çok çeşitli Disney karakterleri içeriyor. Erken erişimde 15 ay geçirdikten sonra hayat simülasyonu yakın zamanda 5 Aralık‘ta yayınlanma tarihi olarak kabul edildi.

Gameloft‘un Disney Dreamlight Valley’in oynaması ücretsiz versiyonunu süresiz olarak erteleme kararı, bu duyurudan kaynaklanan heyecanın bir kısmını ortadan kaldırdı. Yeni tamamlanan Disney Dreamlight Valley vitrini, oyunun 2024 yazına kadar olan içerik yol haritasını ortaya çıkardığı ve ilk ücretli genişleme paketi A Rift in Time hakkında büyük miktarda bilgi sunduğu için tam tersi bir etkiye sahip olması kaçınılmaz.

EGS DisneyDreamlightValleyAvatarDesignerTool Gameloft Demo S1 2560x1440 f448521da3d6ecadebfffdcbbc409ff3

İkincisi, üç hikaye eylemi içerecek ve bunlardan ilki, temel oyunun Aralık ayı başlarında küresel olarak piyasaya sürülmesiyle aynı zamana denk gelecek.

DLC’nin kendisi, üç benzersiz biyomu kapsayan yeni bir dünyayı tanıtmaya hazırlanıyor: Ancient’s Landing, Glittering Dunes ve Wild Tangle.

Genişlemeye eşlik eden ana hikaye arayışı, zaman yolculuğu etrafında dönecek ve Aladdin’den Jafar’ı konu alacak. WALL-E’den EVE, Tangled’dan Rapunzel ve Beauty and the Beast’ten Gaston da DLC’de yer alacak ve bunların hepsi ilk perdede görünecek. Her ikisinin de 2024’te gösterime girmesi planlanan aşağıdaki iki perde, Disney Dreamlight Valley’e daha da fazla karakter katacak. Gameloft, ilgili sürümlere yaklaştıkça gelecek eklemeler hakkında daha fazla ayrıntı paylaşacağına söz verdi.

disney dreamlight valley expansion roadmap 1 kopya

Geliştirici ayrıca 1 Kasım’daki vitrini, Jack “Pumpkin King” Skellington’un 5 Aralık‘taki çıkışı ve ValleyVerse çok oyunculu moduyla başlayarak oyunun çıkış sonrası ücretsiz içerik yol haritasını detaylandırmak için bir fırsat olarak kullandı. Oradan, 2024’ün başlarında yeni bir Realm’in ortaya çıkması planlanıyor ve bu yeni eklemenin muhtemelen Monsters Inc. serisiyle ilgili olması bekleniyor çünkü teaser’da tek gözlü Mike Wazowski yer alıyor.

Donald Duck’ın (aynı zamanda Bayan Daisy olarak da bilinen) teknesinin bir görselinde de ortaya çıktığı gibi, gizemli yeni bir Köylünün baharın başlarında Disney Dreamlight Vadisi’ne gelmesi planlanıyor. Bu ipucuna göre söz konusu Köylü Daisy’nin kendisi olabilir.

Disney Dreamlight Valley 2024 Yazına Kadar Ücretsiz İçerik Yol Haritası

5 Kasım

  • Pumpkin King
  • ValleyVerse çok oyunculu mod

Diğer kişilerin Vadilerini üç oyuncuya kadar ziyaret etmenize olanak sağlar.

2024 Kış Sonu

  • Yeni bölge (muhtemelen Monsters Inc. temalı)

2024 Bahar Başlangıcı

  • Yeni Disney karakteri (muhtemelen Daisy)

2024 Bahar Sonu

  • Yeni Disney karakteri (muhtemelen Mulan temalı)

2024 Yaz

  • Yeni Disney karakteri (muhtemelen Tiana)

77abb29f 26df 4b56 9987 9499252943a1

İlkbaharın sonlarında Gameloft’un 1998 Mulan filmini hatırlatan bir alıntıyla alay ettiği başka bir Diyar’ın gelişi görülecek; burada İmparator “her hanedanda böyle bir kızla karşılaşmazsınız” diyor. Oyunun 2024 yazındaki içerik düşüşüne işaret eden son teaser’ın yorumlanması daha kolay görünüyor çünkü burada Prenses ve Kurbağa’dan Tiana’nın bir görseli yer alıyor.

Gösteride ayrıca Gameloft’un, oyun erken erişimden çıktıktan sonra tüm Disney Dreamlight Valley Kurucu Paketi sahiplerinin Gold Edition kozmetik ürünlerini ücretsiz olarak alacağını yinelediği görüldü.

Devamını Oku

Post navigation

Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir