0f434c18a804b2501cff6925b387ffa3

Detective Pikachu Returns İnceleme

Detective Pikachu Returns, Creatures tarafından geliştirilen ve The Pokémon Company ve Nintendo tarafından Nintendo Switch için yayınlanan bir macera oyunudur. Basit oynanışa rağmen bu macera devamı, Pokémon dünyasının şimdiye kadarki en iyi tasvirlerinden birini sunuyor. Dedektif Pikachu Geri Dönüyor hakkındaki ayrıntılar için resmi web sitesine göz atın.

Detective Pikachu Returns, 6 Ekim’de Nintendo Switch için piyasaya çıktı. Gelin hep beraber bu dedektiflik oyununu inceleyelim

d22a668f6064b3e6f504d9ac1a2a080c

Detective Pikachu Returns Geldi!

Nintendo’nun yeni Switch macerası Detective Pikachu Returns pek çok konuda pek iyi değil. Bir macera oyunu için inanılmaz derecede basit, yalnızca orijinal 3DS oyununun yedi yıl önceki kadar iyi görünüyor ve her konuda kendine has bir yaklaşımı olsa bile, 2019’un Dedektif Pikachu canlı aksiyonuyla büyük değişimlerinin çoğu baltalandı. film. Ancak çoğu Pokémon oyununun tipik rekabetçi spor çerçevesinden ayrılan Detective Pikachu Returns, tıpkı önceki 3DS oyunu ve filmi gibi, serinin tuhaf dünyasının gerçekliğine büyüleyici bir bakış sunuyor.

Dedektif Pikachu serisinin geçtiği metropol Ryme City, bu oyunların gizem türünde gelişmesini sağlayan şeydir. Burada Pokémon, savaşmaya hazır olana kadar Poké Toplarında tutulmak yerine vatandaşlar olarak insanlarla birlikte yaşıyor. Şehir, hem Pokémon’un üzerine inşa edildiği rekabetçi savaş konseptine dair üstü kapalı bir yorum hem de sıra tabanlı çatışmalara bağlı olmayan bir macera oyunu için mükemmel bir ortam. Tim Goodman ve onun konuşan, isim ortağı ‘mon’un Ryme City’de çözdüğü gizemler, sorunların savaş yoluyla çözüldüğü Scarlet ve Violet gibi oyunlarla aynı kültürel mihenk taşlarına başvurmak zorunda kalmadan Pokémon evrenine benzersiz bir şekilde hitap ediyor.

Belirgin Bir Pokémon Gizemi

Detective Pikachu Returns, Pokémon dünyasında geçen gizemli bir oyun olmayı taahhüt ettiği için, bulmaca çözmenin çoğu, franchise bilgisi ve kurallarının iyi bir şekilde anlaşılmasıyla neredeyse önemsiz hale geliyor. Yolunuzu kapatan buzdan bir duvar mı var? Belki yukarı çıkarken gördüğünüz ateş tipi Pokémon’u kontrol edin. Kanıt bulmak için bir kokuyu takip etmeniz mi gerekiyor?

Köpeğe benzeyen bir Pokémon muhtemelen size yardımcı olabilir. Dedektif Pikachu Geri Dönüyor, karmaşık bir gizemi tam olarak sunmayı başaramadı, ancak zihinsel olarak astral olarak her zaman bu evrene projeksiyon yapan biri olarak, çözümler inanılmaz derecede açık görünse bile yerleşik Pokémon bilgimin işe yaraması bir zevkti.

8bd2976cd0a86094c00e664a3f0ebaec

Elbette, bir poké profesyoneli olmak bu kolay esintinin bir kısmını açıklıyor, ancak diğer zamanlarda Dedektif Pikachu Geri Dönüyor küçük çocuklara yönelik bir macera oyunu gibi geliyor. Bu doğası gereği kötü bir şey değil, ancak oynanışın bazı yönlerinin o kadar basit olduğu anlamına geliyor ki, bunların neden mevcut olduğunu sorguluyorum.

QTE odaklı aksiyon parçaları geri dönüş yapıyor, ancak neredeyse yalnızca bileğinize kramp girene kadar A’yı ezmenizi sağlıyorlar. Tim ve Pikachu’nun dedektiflik çalışmalarının işbirlikçi doğası, her gizem hakkında her zaman birisinin sizinle konuşması anlamına gelir, bu nedenle çok fazla zor çıkarım yapılmaz.

Açık Bulmaca Çözme

Dedektif Pikachu Returns’ün birçok gizemi çözmesi oldukça olaysız gelebilir çünkü oyunun çoğu sadece insanlarla konuşmaktan ibaret. Çok fazla açık bulmaca çözme veya çıkarım yok, daha çok çevredeki hangi Pokémon’un bir soruna işaret edeceğine karar verene kadar Pikachu ile konuşmak yeterli. Buradaki en büyük oynanış eklentisi, Pikachu’nun gizemleri çözmeye yardımcı olmak için bir alanda dolaşabileceği duruma özel yoldaşlardır.

Growlithe bir kokuyu takip etmek için etrafı koklayabilir, Luxray duvarların arkasını görebilir ve Pangoro, kayaları yolundan itmek için Güç’ü kullanabilir. Her şey biraz fazla basit olsa bile, her şey belirgin bir şekilde Pokémon hissi veriyor. Ayrıca deneyime zar zor katkıda bulunacak kadar basit olan genel gizlilik bölümleri de var.

Dedektif Pikachu Geri Dönüyor

Dedektif Pikachu Geri Dönüyor, oyunun türündeki çağdaşlarıyla karşılaştırıldığında ne kadar sulandırılmış hissettikleri nedeniyle baltalanan pek çok ilginç fikre sahip; bunun, doğuştan gelen bir başarısızlıktan çok, çocukların oynayabilmesi için verilen bir taviz olduğunu düşünüyorum. Bununla birlikte, hikayenin konusu onu serinin daha karanlık girişlerinden biri haline getiriyor ve bu da bir video oyunu olarak ne kadar çocuk dostu olduğuyla belirgin bir şekilde çelişiyor.

 

 

Devamını Oku

Post navigation

Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir