6c8d6abd 6761 40a5 9929 701b881cb05f

Cyberpunk 2077’nin Devamı Witcher Benzeri Evrimi Hedefliyor

Üst düzey bir CD Projekt Red yetkilisi, yaklaşan Cyberpunk 2077 devam filminin The Witcher serisinin evrimini nasıl taklit etmeyi hedeflediğini açıklıyor. CD Projekt Red, ilk oyunun bazı yönlerini yinelerken diğerlerini daha iyi birbirine bağlayarak The Witcher serisinin evrimini yaklaşan Cyberpunk 2077 devam oyunuyla taklit etmeyi amaçlıyor. Sanat, şehir tasarımı, müzik ve oyun tarzları gibi Cyberpunk 2077’de iyi çalışan bazı unsurlar devam oyununda büyük ölçüde dokunulmadan kalabilir; seviyelendirme sistemi ve NPC etkileşimi de önemli değişiklikler olmadan geri dönebilir.

Cyberpunk 2077 Phantom Liberty yeni fragman

Geliştiriciler, henüz kavramsal tasarım aşamasında olan ve dolayısıyla piyasaya sürülmesine yıllar kalan Cyberpunk 2077 devam oyununda “tutarlı” ve sürükleyici bir deneyim sunmak için mevcut oyun öğelerini daha sıkı bir şekilde bağlamayı planlıyor.

Üst düzey bir CD Projekt Red yetkilisi, Cyberpunk 2077 devam filminin The Witcher serisinin evrimini nasıl taklit edeceğini açıkladı. Yaklaşan RPG’ye ilişkin bu küçük bilgi, stüdyonun kod adı Orion olan başka bir Cyberpunk 2077 oyununun üzerinde çalışıldığını doğrulamasından 13 ay sonra geldi.

Cyberpunk 2077’nin Devamı Witcher’dan Farklı Mı?

Phantom Liberty’nin yakın zamanda eleştirmenlerden olumlu eleştiriler almasıyla birlikte, CDPR’de tamamlanmak üzere olan projelerin tümü bitti ve artık bir kez daha Cyberpunk 2077’nin devamı ve The Witcher serisinin dördüncü oyunu gibi uzun vadeli çalışmalara odaklanılıyor.

Bu nedenle şirketin yakın gelecekte çıkacak oyunları hakkında paylaşacak önemli bir şeyi olmasa da, yetkilileri hala zaman zaman bu oyunlar hakkında konuşuyor. Örneğin, CDPR Yönetimi ve Ses Mühendisliği Direktörü Colin Walder yakın zamanda The Witcher 4’ün geliştirilmesinin Cyberpunk 2077’den önemli ölçüde farklı olduğunu açıkladı.

Cyberpunk 2077

Aynı zamanda Cyberpunk 2077’nin devamı The Witcher serisinin evrimini taklit etmeye çalışacak. PC Gamer ile yakın zamanda yapılan bir röportajda aynı şeyi söyleyen CDPR Anlatı Direktörü Igor Sarzynski’ye göre bu böyle. Bu noktayı detaylandıran yetkili, The Witcher 2: Assassins of Kings’in serinin ilk oyununa göre radikal biçimde farklı bir deneyim sunduğunu ve bunun da The Witcher 3: Wild Hunt tarafından bir kez daha dönüştürüldüğünü vurguladı. Sarzynski, CDPR’nin Cyberpunk 2077 ile gelecek halefi arasında “benzer bir evrim” hedeflediğini açıkladı.

Her ne kadar bir sonraki Cyberpunk oyunu nispeten daha iyi bir deneyim sunacak gibi görünse de, The Witcher 2’nin selefine göre bazı şeyleri farklı şekilde değiştirmesi muhtemel. Sarzynski, “[Cyberpunk 2077’deki] sanat, şehir tasarımı, müzik, etkileşimli sahne sistemi, oyun tarzları gibi bazı şeyler neredeyse kutudan çıktığı gibi işe yaradı” dedi ve gelecek devam filminin bu unsurları az çok bırakabileceğini belirtti. el değmemiş. Yetkili, CDPR’nin mevcut durumundan memnun olduğunu belirttiğinden, seviyelendirme sistemi ve NPC etkileşimi de önemli değişiklikler olmadan geri dönebilir, ancak her ikisinin de “doğruya ulaşmasının” biraz daha uzun sürdüğünü kabul etti.

cd projekt red says you should start a new cyberpunk 2077 sa z4t8

Sanat, şehir tasarımı, müzik, etkileşimli sahne sistemi, oyun tarzları gibi (Cyberpunk 2077’deki) bazı şeyler neredeyse kutudan çıktığı gibi işe yaradı.

Bir hatırlatma olarak, oyunun bu yönlerinin en son geliştiricinin Cyberpunk 2077 için büyük 2.0 güncellemesini yayınladığı Eylül 2023’te yenilendiğini hatırlatalım. Oyunu CDPR’nin orijinal vizyonuna yaklaştıran bu dönüştürücü yama ile şirket artık yenilenmeye hazır. distopik bir RPG formülüne yönelik başka bir girişim, ancak bu sefer sıfırdan başlamayacak. Sarzynski, bunun yerine geliştiricilerin, Cyberpunk serisinin ikinci oyunuyla “tutarlı, tamamen sürükleyici bir deneyim” sunmak için mevcut tüm oynanış unsurlarını “daha da sıkı” bir şekilde birleştirmeyi planladıklarını belirtti.

5fb7ff670f25440be42bf079

CDPR’nin bunu başarıp başaramayacağı henüz uzun bir süre bilinmeyecek; Ekim ayında yapılan yatırımcı sunumu sırasında başka bir şirket yetkilisi, projenin hala “kavramsal tasarım” aşamasında olduğunu açıkladı ve Cyberpunk 2077’nin devam filminin piyasaya sürülmesine yıllar kaldığını öne sürdü.

Devamını Oku

Post navigation

Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir