Counter Strike 2

Counter Strike 2 Çıkış Tarihi Belli Oldu

Valve, Counter-Strike‘ın X (Twitter) hesabı üzerinden bir paylaşım yaptı. Konuyla ilgili olarak Counter-Strike 2’nin çıkış tarihi ile ilgili ipucu verdi. Kesin olmamak ile birlikte umutlanmamıza sebebiyet vermiş diyebiliriz.

Counter Strike 1.6 Hileleri ve Sifre Kodlari 1

Counter Strike Serüveni

Counter-Strike (CS) serisi, video oyun dünyasının en ikonik ve popüler nişancı oyunlarından biri olarak kabul edilir. Valve Corporation tarafından geliştirilen bu seri, orijinal olarak 1999 yılında Half-Life motoru üzerine bir mod olarak başladı ve kısa sürede büyük bir oyuncu kitlesi tarafından benimsendi.

Counter-Strike, takım tabanlı bir rekabet oyunu olup, teröristler ve anti-terör ekipleri arasında geçen çatışmaları temel alır.

Counter-Strike 1.6 (1999): Serinin ilk oyunu olan Counter-Strike 1.6, temel mekanikleri ve oynanışı tanımlayan oyun olarak kabul edilir. Oyuncular, iki takımdan birini seçerler: teröristler veya anti-terör ekipleri. Teröristler bomba kurmaya çalışırken, anti-terör ekipleri bu bombayı engellemeye ve rehine kurtarmaya çalışır. Oyunun popülerliği hızla arttı ve profesyonel e-spor turnuvalarının da temelini attı.

Counter-Strike: Source (2004): Source motoru kullanılarak geliştirilen bu sürüm, oyunun grafiksel yönlerini büyük ölçüde geliştirdi. Daha iyi fizik motoru ve görsel efektler sunan Counter-Strike: Source, seriyi modernleştirdi.

Counter-Strike: Global Offensive (CS: GO) (2012): 2012 yılında piyasaya sürülen CS: GO, serinin en son oyunudur ve hala aktif olarak güncellenmektedir. CS: GO, oynanışı sadeleştirip modernize etti ve yeni haritalar, silahlar ve oyun modları ekledi. Aynı zamanda rekabetçi oyunların ve e-sporun yaygınlaşmasına büyük katkı sağladı.

Ve şu an son oyun olarak gözükse de gözleri ve dikkati üzerine toplayan oyunumuz Counter-Strike 2. Aslında Counter-Strike 2’ye tam anlamıyla “yeni” bir oyun demek doğru olmaz. ValveCounter-Strike 2‘yi ilk olarak geçtiğimiz nisan ayında duyurdu.

cs2release

Counter Strike 2’nin Çıkış Tarihi

Yapılan paylaşım ise şu şekilde;

Bu demek oluyor ki Counter Strike 2 için oklar 27 Eylül’e çevrildi.

27 Eylül‘de çıkış yapıp yapmayacağını bekleyerek göreceğiz. Valve’nin  Counter-Strike 2’nin çıkışı için uzun bir süre kalmamışken önemli değişikliklere de gittiğini daha önce sizlerle paylaşmıştık. Şirket, franchise ligler hakkında 2025 yılından itibaren yasaklanacağına dair bir karar aldı. Bilmeyenler için franchise, e-spor takımlarının katılma ücreti ödeyerek turnuvaya dahil olduğu liglere verilen isim olarak sizlere özet geçebiliriz.

Devamını Oku

Post navigation

Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir