MWIII GUNSMITH AMP TOUT 1

Call of Duty: Modern Warfare 3, 213GB’lık Depolama Alanı İstiyor!

Call of Duty: Modern Warfare 3‘ün 213GB’lık depolama alanı “açık dünya zombileri” yüzündendir ancak paniğe kapılmayın, azaltılabilir. Call of Duty yayıncısı, depolama kullanımını azaltmak için içeriğin kaldırılabileceğini söylüyor.

top features img

Tam “yüksek çözünürlüklü varlık önbelleği” karmaşasıyla Call of Duty: Modern Warfare 3’ün tam kurulumu biraz aptalca bir 213 GB‘a geliyor. Oyunun resmi Twitter / X / hesabına göre bunun nedeni “zombiler” ve diğer bazı şeyler. Ancak paniğe kapılmayın, “aktif olarak oynatmadığınız belirli içeriği kaldırabilirsiniz”.

Daha spesifik olarak, Call of Duty’nin bu sürümü için dosya boyutlarının öncekinden daha büyük olduğu kabul ediliyor. Nedeni nedir bunun?

“Bunun nedeni, açık dünya Zombiler, MW2’den taşınan öğe desteği ve mevcut Call of Duty: Warzone için harita dosyaları da dahil olmak üzere 1. Günde mevcut olan içeriğin artan miktarıdır.” Al işte ozaman, buyur. Açık dünya zombileri özellikle depolama açısından yoğundur. Bu ve ileriye dönük haritalar ve benzeri şeyler. Gönderide biraz kafa karıştırıcı bir şekilde şunu da iddia ediliyor: “Devam eden optimizasyon çabalarımızın bir parçası olarak, son kurulum boyutunuz aslında önceki Call of Duty deneyimlerinin toplamından daha küçük olacak.”

Call of duty modern warfare 3 sistem gereksinimleri kapak 1

Bu, Modern Warfare 3’ün genel kurulum boyutunun azaltılmasına yönelik çalışmaların devam ettiği anlamına geliyor. Elbette 213GB başlığı her zaman en kötü senaryoydu.

Uygulamada, mevcut CoD oyuncularının çok azının yeni oyuna bu kadar yer ayırması gerekecek. Ancak oyun yükleme boyutlarının artmaya devam ettiği konusunda da pek şüphe yok.

Call of Duty Modern Warfare 3 1

Daha önce de söylediğimiz gibi, SSD fiyatları önemli ölçüde düştü ve 2TB modeller 100 doların altına düştü yurt dışında. Türkiye için bu fiyatlar söz konusu olamaz. Şu an en uygun 2TB’lık bir SSD fiyatı 3.500- 4.000TL gibi düşünebiliriz. Kulağa etkileyici geliyor ama tek bir oyunun yüzlerce GB’lık veri tüketebildiği bir dünyada, 2TB bile büyük bir oyun kütüphanesine izin vermiyor. SSD çip üreticileri maliyetleri artırmaya başladıkça, depolamanın iyi günleri çok da uzun sürmeyebilir.

Bunun cevabı, oyuncuların aynı anda yalnızca birkaç oyuna odaklanma eğiliminde olmaları olabilir. Peki aynı anda yüzlerce oyunun kurulmasına kimin ihtiyacı var?

Bir kişinin aynı anda yüklemek istediği oyunların gerçek sayısı oldukça kişisel bir şeyse, oyun yükleme boyutlarının da saçma hale geldiği bir nokta olması gerekir. Ve eğer 213GB değilse ne olduğunu bilmek isteriz.

9N1NHD38UQD21696523887840

Modern Warfare 3’ün tam olarak bir hafta sonra piyasaya sürüldüğünde ne kadar yer kapladığını görmek ilginç olacak. Aynı şekilde, bu rakamın zamanla azalıp azalmayacağını görmek için tarayıcılarımızı da açık tutacağız.

Devamını Oku

Post navigation

Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir