Warzone players roast horrendous The Haunting event jump scares FEATURED

Call of Duty Jumpscare’ler Nasıl Kapatılır?

Cadılar Bayramı sezonu sonunda geldi ve oyunlar, Cadılar Bayramı temalı silahlar, özellikler ve avantajlarla ürkütücü, karanlık ve ürkütücü sezonu tamamen kucakladı.

Call of Duty (CoD) Warzone’un yıllık Haunting Etkinliği, ürkütücü sezona uyacak şekilde yeniden çalışılan modları ve haritaları içeren, tam anlamıyla yürürlükte.

maxresdefault 8

Klasik Jumpscare etkileşimi de oyuncuları yağmalama sırasında oyundan atmak için geri döndü. Herkes Cadılar Bayramı hayranı olmayabilir ve CoD: Warzone‘un gösterişli ve gürültülü atlama korkuları oyun sırasında sinir bozucu olabilir.

Geçmişte jumpscare özelliğini kapatmanın bir yolu yoktu ancak bu sefer oyuncular kapatabiliyor ve bunu nasıl yapacakları burada anlatacağız.

The Haunting’de Jumpscare Nasıl Kapatılır?

Warzone’un The Haunting’indeki jumpscare özelliğini kapatmak için oyuncuların Battle Pass menüsüne gitmesi gerekiyor çünkü bu menü yalnızca burada geçerli. Menüde oyuncular, atlama korkularını açık tutma veya kapatma seçeneğiyle ilgili bir uyarı mesajı alır.

Özelliği devre dışı bırakmak isteyen oyuncular “Nüfuz Yok, Sadece İkramlar” seçeneğini seçebilirler. Ancak bu seçenek Vondel veya Al Mazrah gibi ana oyun içi içerik yerine yalnızca Savaş Bileti arayüzünde geçerlidir.

warzone trick or treat locations cleaver jump scare 7019 1603280747401

Jumpscare’ler, özellik devre dışı bırakılsa bile yine de ortaya çıkabilir, bu da oyuncuların kendilerini tetikleyen tetikleyicilerden kaçınmasını hayati önem taşır. Örneğin oyuncular gece haritalarında veya Vondel ve Al Mazrah haritalarında yağmalanabilir sandıkları açmaktan kaçınmalıdır.

Fikrini değiştiren oyuncular, Battle Pass sekmesini kullanarak atlama korkularını kolayca açıp kapatabilirler. Ekranın sol üst köşesindeki küçük kutuya tıklayın ve özelliği açın veya kapatın.

Jumpscare’ler Gerekli mi?

screenshot 216 kopya

Oyuncular Activision’dan geçen yılki Haunting etkinliğinden bu yana jumpscare etkileşiminin kaldırılması da dahil olmak üzere çok sayıda değişiklik yapmasını istiyorlar. Jumpscare’ler Warzone’a eğlenceli bir eklenti olsa da bu yıl daha sık ve biraz fazla hatalılar.

Oyuncular, bir yağma sırasında ortaya çıktıklarından, bir atlama koruyucusunun ne zaman açılacağını neredeyse tahmin edebilirler, bu da hızla eskir. Jumpscare etkileşimini kapatmak, oyuncuların her fırsatta gereksiz atlama korkuları olmadan The Haunting’in keyfini çıkarmasına olanak tanır.

Haunting in Verdansk

Çözüm kısmen kusursuz olsa da oyunculara sezonluk ödüller alırken gürültülü ve gösterişli etkileşimden biraz uzaklaşma olanağı sağlıyor. Activision’ın yalnızca Battle Pass arayüzünde değil, CoD: Warzone genelinde atlama korkularını devre dışı bırakacak bir mekanizma üzerinde çalıştığını umuyoruz.

Şimdilik oyuncular oyun içi ses seviyelerini düşürebilir ve geliştiriciler kalıcı bir çözüm buluncaya kadar olası tetikleyicilerden kaçınabilirler.

Call of Duty: Warzone artık PC, PS5, PS4, Xbox One ve Xbox Series X|S için mevcut.

Devamını Oku

Post navigation

Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir