cod mw ghost call of duty hd wallpaper preview

Call of Duty, 30 Milyon Oyuncu Kaybetti

Seri üretim olarak birkaç yılda bir çıkış yapan Call of Duty oyunları, genel olarak ana bir kitleye sahip olsa da birçok oyuncu tarafından sevilerek oynanıyordu. Hatta geçtiğimiz dönemlerde Warzone 2 bile duyuruldu fakat serinin gidişatı pek de iç açıcı gibi görünmüyor.

Activision Blizzard‘ın 02/2022 mali raporu yayınlandı ve 30 milyondan fazla oyuncu Call of Duty oyunlarını oynamayı bıraktı açıklandı. Haziran 2021’de açıklanan rapora göre oyunda 127 milyon oyuncu vardı fakat son yayınlanan rapora göre sadece 97 milyon oyuncu kaldı. 94 milyon oyuncu, ne kadar çok gibi götünse de devasa bir topluluk olan Call of Duty için işler pek yolunda gitmiyor.

Neredeyse her sene yeni bir oyunla karşımıza çıkan yapım topluluğun önemli bir kısmını kaybetmiş durumda.

Call of Duty

Call of Duty İçin Yeni Oyunlar Geliyor

Oyuncuların, seriyi bırakmasında bazı genel nedenler bulunmakta. Vanguard ve Warzone oyunları bu düşüşün ana kaynağı olarak gösteriliyor. Vanguard, diğer oyunlar kadar büyük olmamakla birlikte seriyi severler için de pek beğenilmeyen bir yapım olarak tarihe geçmişti. Ayrıca Warzone 2’nin de çıkış yapacağı fakat Warzone’un ilk oyunu kadar popüler olmayacağı da düşünülüyor.

Bir diğer yeni gelecek oyun ise Modern Warfare 2 olacak. Yeni oyun, 28 Ekim’de erteleme olmazsa yayımlanacak. Modern Warfare 2019’un devamı niteliğinde olacak. Ayrıca Acitivison’ın Microsoft’un bünyesine katılmasıyla birlikte gidişat da iyi ya da kötü farklılıklar da ilerleyen süreçlerde karşımıza çıkacaktır.nnDaha fazla oyun haberleri için bizi takip etmeyi unutmayın.

Devamını Oku

Post navigation

Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir