1279149

Brawl Stars Nasıl Bir Oyun?

Brawl Stars nasıl bir oyun sorusu sıklıkla sorgulanmaktadır. Başta çocukların favorisi olan bu oyun, 2017 senesinden bu yana popülerliğini koruyor. Supercell’in bu popüler oyunu Clash Royal’e önemli bir rakiptir. Gün geçtikçe daha fazla insanı etkileyen Brawl Stars, ülkemizde özellikle de 6-11 yaş aralığı çocukların ilgisini çekmektedir.

Brawl Stars Nasıl Bir Oyun? Neden Popüler?

brawl stars nasil bir oyun 1

Brawl Stars nasıl bir oyun diyenler için bu oyunun popüler olmasının nedenlerinden bahsedelim:

Brawl Stars UX Başarısı

Oyunlarda UX çok önemli bir kriter. Kolay algılanan, kullanıcı deneyimi sunan ve kolay oynanan bu oyun, oyuncularda rekabet hissini tatmin ediyor ve aynı zamanda oyuncuyu hayal kırıklığına uğratmayan uygulamaları ile farkını ortaya koyuyor. Bu tarz premium oyunlarda kullanıcılar oyundan zevk alıyor ve uygulama içi satın almaya yöneliyor. Diğer ücretli yapımlar gibi onların ilerlemelerini kolaylaştıran bir sistem elde edilmiş olunuyor.

Brawl Stars Arayüz Kullanışlılığı

Pek çok farklı eylem ve butona sahip olan oyun, özellikle menüsü ile de isminden söz ettiriyor. Karakterlerin özellikleri rahatlıkla algılanabiliyor. Seçilen karakteri net bir biçimde göstermek için menü pratik şekilde kullanılabiliyor. Bu da oyuncuların hızlı bir biçimde oyunu anlamalarına ve stratejilerini geliştirmelerine imkan sağlıyor.

Brawl Stars Oyun Kurgusu

Brawl Stars nasıl bir oyun? Bu oyunun kurgusu oyuncuların en sevdikleri yönlerden biri oluyor. Oynanışı çok basit ve mobil olarak oynanmak için oldukça uygun. Oyuncunun gerçekleştireceği sadece iki temel eylem yer alıyor. Bunlar hareket etmek ve saldırmak. Ekran iki ana sıcak noktaya ayrılıyor. Bunlar sağ ve sol olanlar. Aynı zamanda, çok fazla düşmana aşırı çaba sarf etmeden ateş etmek de mümkün oluyor. Ana saldırıları kullanmak, ekranın sol bölümünde konumlanan ve çekim için tasarlanmış olan butonla erişilebilen özel bir saldırı şeklinde de yapılabiliyor.

Brawl Stars Ödül Döngüsü

Oyun içinde farklı ödüller nedeniyle yansanız da devam etme olanağına sahip olursunuz. Ödül kutuları, altınlar ve elmaslar ile karakterinizi güçlendirebilmenize izin verilir. Ödüllerden dolayı, oyuna göre çeşitli stratejiler belirleyebilirsiniz. Kupalar kazandıkça yeni bileşenler edinme hakkınız da bulunmaktadır.

Devamını Oku

Post navigation

Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir