e33214ddbb1df23fbfb1236439127e4d

Bir Xbox Oyuncusuna Asla Söylememeniz Gereken 10 Şey

Hayatınızda Xbox oyuncusu var mı? Belki ara sıra onlarla tuhaf hobiler hakkında konuşmayı denemişsinizdir? Onlar dikenli bir grup olabilirler ve yaklaşık on yıldır orada ne kadar zorlu olduğu göz önüne alındığında anlaşılır bir şekilde öyle. Xbox hayranı değilseniz ve birisi yanlış bir şey söylemediyse, zaman her şeyin ilacıdır.

Savaş halindeki bir markaya olan bağlılıkları çok yoğun ve Xbox ekosisteminde uzun süredir başıboş dolaşan biri olarak bunu anlayabiliyorum. Yeşil olmak kolay değil. İşte fandomun öfkesini ateşlemekten nasıl kaçınacağınız.

893f2dc092d2cc32e596322952a90eb6

Redfall‘dan nasıl hoşlanıyorsun?

Bethesda’nın vampir avcısı yıllardır abartılıyordu ama tam bir fiyasko olduğu ortaya çıktı. Microsoft bunu unutmak istiyor ve Xbox hayranları da öyle.

Game Pass Çok Abartılıyor

Game Pass, tüm oyun dünyasındaki en iyi fırsat olmaya devam ediyor. Her ay harika yeni uyku şarkıları ve bağımsız mücevherler hizmete katılıyor. Peki ya yepyeni gişe rekorları kıran filmlerde zayıfsa? Ücretli Game Pass aboneleri Starfield‘ı bir nevi ücretsiz oynayabilecek.

908c2c8ec8fd38d830a4a7c7e711f253

Ayrıcalıkların Nerede?

Birkaç yalnız konsol savaşçısı size Crackdown 3‘ün küçümsenen erdemleri hakkında ders vermeye başlasa bile çoğu Xbox oyuncusu artık bunu tartışmayacaktır. Ancak bu konuyu gündeme getirmek üzüntüyü uyandırır ve üzüntü öfkeye, öfke de nefrete yol açar ve nefret acıya yol açar.

Eminim Yeni Final Fantasy’i Oynamak İçin Sabırsızlanıyorsunuzdur!

Hayranların Xbox‘a yönelik komplo hakkında konuşmaya başlamasını sağlamanın Square Enix’in Sony ile yaptığı ayrıcalıklı anlaşmalardan bahsetmekten daha kesin bir yolu yok. Önce Final Fantasy VII Remake‘i Xbox One’dan, şimdi de Final Fantasy XVI’yı Xbox Series X/S‘den uzak tuttular.

Xbox hayranları alabilseler bile bu oyunları satın alır mıydı? Hayır. Ama prensip bu. FFXVI münhasırlığı, bir yargıcın Activision satın alımının ilerlemesine izin verirken sonuçta Microsoft’un yanında yer almasının nedenlerinden biri bile oldu.

fee32265040a8878ba381efa1e51985f

Halo 4 En İyisi

Ciddiyetle ya da şakayla, tüm belli belirsiz alışılmışın dışında Halo fikirlerini kapıda bırakmak en iyisi. Halo: Combat Evolved’in kampanyası tüm zamanların bir klasiğidir. Halo 3’ün çok oyunculu topluluğunun benzerlerine bir daha asla bakmayacağız.

Bırakın Bungie’siz ilk Halo’nun GOAT olduğunu düşündüğünüzü, Halo 5’te koşmayı sevdiğinizi söylemeyin. Master Chief’in kendisi, uzay hokeyi takımları ve diğerleri bunlar hasardan sağ çıkamayacaktı.

Sony’nin Geçen Ay Kaç Tane PS5 Sattığına Bakın

Microsoft, 2016 yılında yeni Xbox satışlarını raporlamayı durdurdu. O günden bu yana neredeyse her ay PlayStation’ın daha fazla satış yaptığını varsaymak yanlış olmaz.

Tahminler, Xbox Series X/S’in PS5‘in 40 milyon ömür boyu satışının yaklaşık yarısı kadar olduğunu gösteriyor. Bunu belirtmekten daha kötü olan tek şey Xbox hayranlarına bunun “bir rekabet olmadığını” söylemektir.

Tüm Bu Çift AA Pillerle Ne Yapıyorsunuz?

Ne olduğunu çok iyi biliyorsun! Efendimizin yılı (Binbaşı Nelson, RIP) ve standart Xbox denetleyicileri hâlâ Duracell’lerle birlikte geliyor.

Şarj edilebilir pil paketlerini dahil etmek bir israf ve polis gibi görünüyor, ancak Xbox’ın sadıkları, Amazon’da şarj edilebilir çift AA’lar için en iyi teklifi aramayı ne kadar sevdikleri konusunda sizi rahatsız edecek çünkü bunları anında değiştirebiliyorlar ve asla zorunda kalmıyorlar. Kontrol cihazlarını fişe takma konusunda endişelenin. Tamamen.

Kulağa harika geliyor.

17f9f2a266ca22f31dcc570444872c5b

Microsoft’un Tüm Oyun Stüdyolarını Satın Alması Video Oyun Endüstrisi İçin Kötü

Microsoft Minecraft‘ı satın aldığında bu akıllıca bir hareket gibi göründü. Obsidian Entertainment’ı ve bir dizi başka stüdyoyu satın aldığında mantıklı geldi. Bethesda’yı satın aldığında aşırı hissetmeye başladı. Ve Microsoft, Activision Blizzard için 69 milyar dolar ayırdığında bu, canlı, çeşitli ve rekabetçi bir oyun pazarına yönelik varoluşsal bir tehdit gibi geldi.

Xbox sahipleri için bu, yardımsever Microsoft yöneticilerinin oyunları herkes için ucuz ve erişilebilir hale getireceği cesur yeni bir dünyanın başlangıcıdır. Aksini söyleyenler Call of Duty lobisinden atılacak.

Neden Bir Bilgisayar Satın Almadın

Xbox sahipleri en güçlü oyun kutusunu istediklerini söylüyorlar, ancak asıl istedikleri çok oyunculu oyun için para ödemek ve sonunda Steam’e gelecek tüm PlayStation’a özel oyunlardan mahrum kalmak. Belki sizi Microsoft’un mağazasında PC sürümünün ücretsiz kopyalarını veren Xbox Play Anywhere hakkında bilgilendireceklerdir.

435528df614f22c5faa5f04db22bdb67

Okay Xbot 🙂

“Sony Pony” ifadesi, PlayStation hayranlarının bitmek bilmeyen gösterişçiliklerine ve hoşgörülü tuhaflıklarına (PSVR2? Project Q?) nazik bir şekilde gönderme yapıyor. “Xbot”, kablolu yayın şirketinizin otomatik müşteri hizmetleri yardım masasında gezinmenize yardımcı olmaya çalışan, düşünmeyen bir makineyi ifade eder.

“Xbot’ların” Pazartesi gününden itibaren konsol nesline kadar ayaklanıp sizi alevlendirmesini istemiyorsanız bunu söylemeyin.

Devamını Oku

Post navigation

Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir