141780 corsair rgb gaming corner live wallpaper

Bilgisayar Oyun Oynarken Kapanıyor, Çözümü Nedir?

Bilgisayar oyun oynarken kapanıyor diyorsanız; bu sorunun nedenlerine ve çözüm yollarına hep birlikte göz atalım.Bilgisayarlarda teknik problemler sık olarak oluşur. Problemi ve düzeltmeleri tam olarak anlamanız önemlidir. Rastgele bilgisayar kapanması çoğu insanın başına gelir. Oyun oynarken bunun meydana gelmesi ise can sıkıcı bir durumdur. Bilgisayar oyun oynarken kapanıyor diyenler için bu durum nedenlerini ve çözüm yöntemleri inceleyelim.

Bilgisayar Oyun Oynarken Kapanıyor, Neden Olur?

bilgisayar oyun oynarken kapaniyor 1

Rastgele bilgisayar kapanması birçok farklı faktörden kaynaklanabilir. Bunun nedenleri aşağıdaki gibi sıralanabilir:

Güç Kaynağı Problemi

Bilgisayar oyun oynarken kapanıyor sorununun en yaygın nedenlerinden biri güç kaynağıdır. Bu sorunu görmezden gelmemek önemlidir. Aksi durumda PC parçaları ciddi zarar görebilir. Güç kaynağı sorunu bilgisayar bileşenlerini bozabilir ve bilgisayarın çalışmamasına yol açabilir.

Bilgisayarın Aşırı Isınması

Bilgisayarın kendi kendine kapanması durumunun bir diğer nedeni de cihazın aşırı ısınmasıdır. Bilgisayarınız oyunları kaldıramadığı için aşırı ısınıyor ve bundan dolayı kapanıyor olabilir. CPU’da termal macunlar ve fanlar olması önemlidir. Bilgisayarı serin tutmak için çeşitli bileşenler kullanabilirsiniz.

Kötü Amaçlı Yazılım

Bilgisayar oyun oynarken kapanıyor probleminin bir başka sebebi de şüphesiz ki kötü amaçlı yazılımlardır. Zararlı siteleri ziyaret ederek ve virüs dolu dosyaları bilgisayara indirerek cihaza zarar vermiş olabilirsiniz. Kötü amaçlı yazılımlardan cihazı korumak için anti-virüs programı kullanmanızı tavsiye ederiz.

Güncellemeler

Anti-virüs, Windows ve sürücü güncellemeleri sebebiyle de cihazınız aniden kapanabilir. Bu biraz nadir bir durumdur ancak meydana gelebilir. Ayarları değiştirmediğiniz sürece belirli aralıklarla bilgisayarınız güncellemelerden dolayı kapanabilecektir.

Bilgisayar Kapanma Sorunu Nasıl Çözülür?

bilgisayar oyun oynarken kapaniyor 2

Bilgisayar oyun oynarken kapanıyor probleminin çözümü merak ediliyor. Bu aşamada en önemli şey sorunu doğru bir şekilde tespit etmektir. Bu sayede doğru çözüm yolunu bulabileceksiniz. Oyun oynama esnasında anti-virüs programınız, işletim sistemi ve sürücüler için otomatik güncellemelerden haberdar olmayabilirsiniz. Problem bu da olabilir ve bunlar yalnızca bilgisayarınızı tekrardan başlatır.nnPSU için mevcut yapının gereksinim duyacağı tüm WATT değerini bilmeniz ve buna uygun şekilde PSU sunmanız gerekir. Yapının gereksinim duyduğu gücün üzerine çıkmalısınız. Bilgisayarınız aşırı ısınıyor ise termal macunun kurulup kurulmadığına bakın. PC kasasını daha serin bir yere koyarak ya da soğutucu fan kullanarak bunu çözebilirsiniz.

Devamını Oku

Post navigation

Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir