assassins creed japan red

Assassin’s Creed Red Sızıntısı!

Güvenilir bir Ubisoft sızıntısı, Japonya yapımı Assassin’s Creed Red hakkında, Sekiro‘ya benzer iki oynanış unsuru iddiası da dahil olmak üzere çok sayıda yeni ayrıntıyı paylaşıyor. Assassin’s Creed Red’in, düşmanları istikrarsızlaştırmak için doldurulabilen bir kanca ve duruş çubuğu da dahil olmak üzere Sekiro’ya benzer oynanış unsurlarına sahip olduğu söyleniyor. Oyunun, Assassin’s Creed Valhalla’dan daha büyük, ancak Odyssey’den daha küçük bir dünyaya sahip olacağı bildiriliyor ve Ubisoft, daha sürükleyici bir deneyim için harita işaretleyicilerini azaltabilir. Güvenilir bir Ubisoft sızıntısına göre oyuncular uzun çimenlerin arasında saklanma, saklanma noktaları oluşturmak için meşaleleri söndürme, casusları işe alma ve hatta eğilimli olma yeteneğine sahip olacak.

Assassins Creed Red Ana Karakterleri 1200x675 1

Assassin’s Creed Red’in Sekiro’nun Kitabından Bir Sayfa Alacağı İddiası

Tanınmış bir Ubisoft sızıntısının iddia ettiğine göre, Assassin’s Creed Red, Sekiro: Shadows Die Twice’a son derece benzeyen en az iki oyun unsuru içerecek ve ayrıca gelecek oyun hakkında daha önce bildirilmemiş çok sayıda ayrıntıyı paylaşacak. Bu resmi olmayan bilgi dökümü, Assassin’s Creed Red’in kahramanlarının arasında Yasuke adında bir samurayın yer alacağını öne süren başka bir raporla birlikte çevrimiçi olarak ortaya çıktı.

Uzun süredir devam eden serinin Japonya merkezli ilk girişinin en az bir ek oynanabilir karakter içermesi bekleniyor. Diğer Assassin’s Creed Red kahramanı Ekim ayında bazı sanat eserlerinde çevrimiçi olarak ortaya çıkmıştı. Görüntü, Ubisoft’un haber ve sızıntıları konusunda tutarlı bir geçmişe sahip olan YouTuber j0nathan tarafından fark edildi. Bu vesileyle içerik yaratıcısı, söz konusu karakterin Naoe adında bir şinobi olduğunu da söyledi.

Assassin’s Creed Red, Sekiro’ya Benzer Bir Tutma Kancası ve Duruş Ölçer İçerebilir

Aynı Fransız sızıntıcı şimdi de Assassin’s Creed Red hakkında çok sayıda yeni bilgiyi YouTube’da paylaştı. Yaklaşık 20 dakikalık bir çalışma süresine sahip olan son videosu, bir sonraki ana Assassin’s Creed taksitinin Sekiro’ya benzer bir kancaya sahip olacağı iddiası da dahil olmak üzere oyun hakkında daha önce bildirilmemiş birçok ayrıntıyı ele alıyor.

Reddit kullanıcısı Cygus_Lorman tarafından paylaşılan sözlerin çevirisine göre j0nathan, Red’in dövüşünün, oyuncuların düşmanları istikrarsızlaştırmak için doldurabilecekleri bir duruş çubuğu içereceğini iddia ettiğinden, Ubisoft’un yakında çıkacak oyunu ile FromSoftware’in 2019’daki hiti arasındaki benzerlikler burada bitmeyebilir.

YouTuber ayrıca Red’in Assassin’s Creed Valhalla’dan daha büyük bir dünyaya sahip olacağını bildirirken haritasının yine de Odyssey’inkinden küçük olacağını kaydetti. Dahası, Ubisoft’un şu anda uzun süredir serinin vazgeçilmezi olan çok sayıda harita işaretçisini ortadan kaldırma fikrini denediği söyleniyor. Diğer yeni özellikler açısından Red’in, oyuncuların yüzükoyun yatmalarına, karanlık saklanma noktaları oluşturmak için meşaleleri söndürmelerine ve hatta casusları işe almalarına olanak tanıyacağı iddia ediliyor.

Assassin’s Creed Red’in Tüm Özellikleri j0nathan Tarafından Sızdırıldı

 • Yeni ve geri dönen gizlilik mekaniği
 • Saklanma noktaları oluşturmak için söndürme meşaleleri
 • Çömelmeye alternatif olarak yüzüstü yatmak
 • Uzun otların arasında saklanıyorum
 • Sekiro benzeri oyun öğeleri
 • Kanca
 • Düşman duruş ölçer
 • Valhalla’nınkinden büyük ama Odyssey’inkinden küçük bir harita
 • Ubisoft, daha sürükleyici oyuncu rehberliği adına birçok harita işaretçisini ortadan kaldırabilir
 • Çanlar, sis bombaları, shuriken ve kunai gibi birçok yeni ve geri dönen alet
 • Yağma için öldürülebilen veya bağışlanıp casus olarak görevlendirilebilen ve daha sonra oyuncuya istihbarat sağlayacak olan kamp komutanları

sekiro shadows die twice review a stripped and scarred masterpiece 1553763621146

İddia edilen casus sisteminin, geçmiş birçok Ubisoft oyununda olduğu gibi oyunun kamp kurtuluş mekaniğine bağlı olduğu iddia ediliyor. Spesifik olarak, Assassin’s Creed Red’deki her kampın, oyuncuların öldürebileceği veya kurtarabileceği bir komutana sahip olacağı bildiriliyor. İlk seçeneğin onları ganimetle ödüllendireceği iddia edilirken, ikinci seçeneğin, kurtulan karakterin kahramanın casus ağına katılmasıyla ve onlara görevle ilgili istihbarat sağlamaya başlamasıyla sonuçlanacağı iddia ediliyor.

YouTuber ayrıca Red’in oyuncuları, geleneksel olarak çifteli olarak bilinen ilkel tüfeklerle donanmış bir tür feodal dönem Japonya piyadesi olan ashigaru ile karşı karşıya getireceğini belirtti. Son olarak sızıntıyı yapan kişi, oyunun kunai, shuriken, sis bombaları ve hatta çanlar dahil olmak üzere amacı belirsizliğini koruyan gadget’larla ağzına kadar doldurulacağını iddia etti. Son zamanlarda yaşanan bazı gelişmeler, Assassin’s Creed Red’in günümüz bölümlerinin yerini 21. yüzyılın son on yılında geçen bir hikayeyle değiştireceğini gösterdi ancak j0nathan bu iddiaları yansıtmadı.

Devamını Oku

Post navigation

Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir