1329072

Assassin’s Creed Mirage Bilinmeyenler

Assassin’s Creed Mirage’ı Oynamadan Önce Keşke Bilseydim Dediğim 17 Şey! Ubisoft‘un en yeni açık dünya oyununda usta bir suikastçı gibi gizlice girmenize, bıçaklamanıza, yağmalamanıza ve kaçmanıza yardımcı olacak bazı yararlı ipuçları

Ubisoft’un uzun süredir devam eden serideki son oyunu Assassin’s Creed Mirage şimdi Xbox, PlayStation ve PC‘de çıktı. Ve serideki son oyunların aksine Mirage 200 saatlik devasa bir RPG değil.

9c85307390e040345c1a37744ac69315

Bunun yerine çoğu oyuncu, oyundaki ana hikayeyi ve yan içeriğin çoğunu 25 saatten kısa bir sürede tamamlayabilecek. Ancak daha küçük bir macera olsa da seriyi gizli köklerine döndüren yine de çok iyi bir oyun.  Ve hepinizin en iyileriyle bıçaklamanıza ve gizlice girmenize yardımcı olmak için işte spoiler içermeyen bazı ipuçları

Genellikle yeni bir Assassin’s Creed oyununa geçmeden önce serinin hikâyesini öğrenmenizi öneririm. Neyse ki bu sefer bundan kaçınabilirsiniz.

Giriş ara sahnesi ve final hariç, oyun, neler olduğunu bilmeniz gereken şekilde açıklayan ve herkesin bu son bölümün keyfini çıkarmasını sağlayan çoğunlukla bağımsız bir maceradır.

8eef247bb3852cfb0146fba24f497e53

Kartalı Kullan

Kısa tanıtım dizisini bitirip suikastçı olduktan sonra size bir kartal verilecek. Kullan onu! Evet, oyun size güvenilir kartal yardımcınızı erkenden nasıl kullanacağınızı öğretiyor, ancak onun her zaman orada olduğunu, düşmanları tespit etmenize, yerleri işaretlemenize, yararlı öğeler bulmanıza, hedefleri takip etmenize ve alternatif rotalar bulmanıza yardımcı olmaya hazır olduğunu unutmayın.

Mirage oynarken kartalı kullanmayı alışkanlık haline getirin ; nadiren kaybolur veya düşman tarafından şaşırmazsınız.

Ayrıca Eagle Vision’ı Kullanın

Kartallardan bahsetmişken, Assassin’s Creed’deki diğer ana karakterlerin çoğu gibi Basim de Eagle Vision’ı etkinleştirme yeteneğine sahip. Bu temelde oyunun Arkham benzeri dedektif modudur ve görevleri tamamlamak için düşmanları tespit etmenize, kırılan nesneleri bulmanıza ve önemli öğeleri bulmanıza yardımcı olacaktır.

14f6e5126ab8c990568afbec228101e6

Senkronizasyon Noktalarını Arayın ve Etkinleştirin

Bir Assassin’s Creed oyunu oynadıysanız muhtemelen bu ipucunu zaten biliyorsunuzdur. Ancak haritanın etrafındaki çeşitli senkronizasyon noktalarını ziyaret etmek için özellikle erken saatlerde biraz zaman ayırın ve bunların tümü kartal simgesiyle işaretlenmiştir. Bu noktalarla senkronizasyon, daha sonra bu noktalara hızlı seyahat etmenizi sağlar ve bu, gelecekte size çok zaman kazandırabilir.

İleriye Göz Atın, Alternatif Girişleri Arayın

Assassin’s Creed Mirage’da zamanın %90’ında, korumalardan veya herhangi bir doğrudan çatışmadan kaçınarak düşman üssüne veya kampına girmenin sinsi bir yolunu bulabilirsiniz. Bazen bir yere gizlice girmenize yardımcı olacak paralı askerler veya yakınınızdaki insanlardan bile yardım alabilirsiniz. Diğer zamanlarda, arka kapıya erişmek için bir gardiyanın anahtarını yankesicilik yapmanız gerekebilir, böylece fark edilmeden içeri girebilirsiniz.

Önemli olan şu: Bir düzine öfkeli gardiyan tarafından öldürülmemek için çoğu yere koşmadan önce etrafınıza bakın.

assassins creed mirage 5 major details from the new gameplay un7n

Çatışmadan Kaçının, Gizliliği Kullanın

Valhalla veya Origins gibi son Assassin’s Creed oyunlarının aksine , kötü durumlardan kolayca savaşarak çıkamazsınız. Sonunda, donanımınızı geliştirdikten ve dövüşte ustalaştıktan sonra, muhtemelen çoğu dövüşten sağ çıkabilirsiniz. Ancak birden fazla düşmana karşı açık mücadele son çare olmalıdır.

Bunun yerine gizlilik taktiklerini kullanın. Sonuçta siz bir suikastçısınız ve Mirage bu oyun tarzını serideki son oyunlardan daha iyi destekliyor.

Gizli Kalmak için İnsanları Gizlenirken Bıçaklayın

Basim, gardiyanların yanına koşup onları sokağın ortasında bıçaklayabilir ama bu tür şeylerden kaçınmaya çalışır. Bunun yerine, bir samanlıkta, yaprak yığınında, çadırda veya başka bir saklanma yerinde saklandığınızda, insanlara suikast düzenleyebileceğinizi ve fark edilemeyeceğinizi unutmayın.

Gölgelerden bıçaklamanın bir diğer avantajı da Basim’in çoğu zaman cesedi otomatik olarak saklandığı yere sürüklemesi ve böylece günahlarınızı örtmesidir.

Muhafızları Düdükle Cezbedin

Mirage’da bir düdük düğmeniz var ve bineğinizi çağırmak yararlı olsa da, aynı zamanda önemli bir gizlilik aracıdır. Islık çalmak gardiyanları uyaracak ve neler olup bittiğini kontrol etmesi için birini gönderecek.

Ve eğer gizlendiyseniz, daha önce de belirttiğimiz gibi, o meraklı kötü adamı, arkadaşlarına haber vermeden öldürebilirsiniz.

Sonra tekrar ıslık çalarak başka bir talihsiz muhafızı ölüme sürükleyin. Islık çalarak gardiyanları korkutmadığın sürece, onları öldürmeye getirmeye devam edebilirsin.

Suikastçınızın alet kutusundaki güçlü bir araç!

acm page meta 960x540 1

Eğer Fark Edilirseniz Acele Edin ve Bıçaklayın

Tüm gizliliğiniz ve sinsice davranmanız sizi başarısızlığa uğratırsa, pes etmeyin ve açıkça savaşmaya başlayın. Bunun yerine sizi fark eden kişiye saldırın ve suikast düğmesini ezin. (Xbox’ta RB) Onlar başkalarını uyarmadan onları alt etme şansınız çok yüksek, bu da tam bir kavgadan kaçınmanıza olanak tanır.

Önce Sis Bombası Aletinin Kilidini Açın

Mirage’ın harekâtında seviye atlamaya ve ilerlemeye başladığınızda , etrafta gizlice dolaşmanıza veya kötüleri daha etkili bir şekilde öldürmenize yardımcı olabilecek araçların kilidini açmaya başlayacaksınız.

Tüm araçlar faydalı olsa da, önce sis bombasını almanızı öneririm. Patlamaya yakalanan herkesi kısa bir süreliğine sersemlettiğinden, tespit edilirseniz veya etrafınız sarılırsa hızla kaçmak için kullanabilirsiniz.

Daha da iyisi, bunu büyük, zırhlı muhafızları sersemletmek ve onlara tek bir bıçakla suikast düzenlemek için kullanabilir, böylece sizi birçok beladan kurtarabilirsiniz.

gp assassins creed mirage 6208376

Korumalardan Kaçmak için Bilinen Son Konumunuzu Kullanın

Eğer gardiyanlar sizi fark ederse ve sigara içemezseniz ya da öldüremezseniz, durumdan kurtulmak için kaçmak zorunda kalacaksınız. Korumaların sizi en son gördüğü yerde karakterinizin altın rengi taslağıyla işaretlenmiş olan “bilinen son konumunuza” dikkat edin. Eğer bu ortaya çıkarsa, gardiyanlar sizi kaybetmiş demektir ve ısıyı kaybetmek için bir yere saklanmaya çalışmalısınız.

Kötü Şöhreti Azaltmak için Aranıyor Posterlerini Yıkın

Öfkeli gardiyanlardan kaçtıktan sonra bile hâlâ bir miktar “ünlü” olabilirsiniz. Bu durum HUD’un sağ köşesindeki ölçüm cihazı aracılığıyla izlenir. Basim’in şöhreti ne kadar artarsa, hiçbir şey yapmadan etrafta dolaşırken bile, gardiyanların sayısı o kadar artar. Rastgele NPC’ler bile sizi fark edecek ve yaygara çıkaracaktır.

Tüm bu güçlüklerden kaçınmak için, kötü şöhret kazandıkça yükselen aranıyor posterlerini indirmeye zaman ayırın. Ayrıca tüm bu istenmeyen ilgiyi ortadan kaldırmak için kasaba tellallarıyla da konuşabilirsiniz.

079c26cd145d01f5d149b21d7e241013

Sözleşmeleri Tamamlayın!

Beceri puanları, XP, teçhizatı yükseltmek için kaynaklar ve görevler sırasında insanlara rüşvet vermek veya özel sandıklar açmak için kullanılabilecek faydalı jetonlar alırsınız. Üstelik bu görevlerin bazıları çok eğlenceli ve kendi mini anlatımlarını içeriyor.

Kilitli Bir Kapı veya Sandıkla Karşılaştığınızda Eagle Vision’ı Açın

Bir yeri keşfederken kilitli bir sandık veya kapı bulursanız, körü körüne anahtar aramaya çalışmayın. Bunun yerine, kilitli öğenin yanındaki Eagle Vision’ı açın ve şimdi işaretlenmesi gereken ve yakında olması gereken bir anahtar bulmak için etrafınıza bakın.

35b764a0c3ed0bebf9e4a0570ac892d9

Silahlarınızı ve Kıyafetlerinizi Sık Sık Yükseltin

Unutmak kolaydır, ancak üretim öğeleri kazandıkça donanımınızı yükseltebilirsiniz. Ve bunu yapmalısın! Ancak, suikastçınızın karargahında veya oyunun menülerinde teçhizatınızı yükseltemezsiniz. Bunun yerine, ekipmanınızı geliştirebilecek demircileri ve terzileri arayın.

Ayrıca Tüm Biblolarını da Sat

Yankesici ve sandıkları yağmaladıkça, biblolar toplayacaksınız. Bu eşyalar yalnızca satış için faydalıdır. O halde… o şeyleri sat! Bu, aletlerinizi yeniden doldururken satıcılarda yapılabilir. (Bunu da sık sık yapmalısınız ki bol miktarda sis bombanız olsun.)

Ve endişelenmeyin: Ana hikayeyi tamamladıktan sonra oynamaya devam edebilirsiniz.

Diğer her şeyi yapmak için ana hikayeyi ertelemeyin. Mirage, büyük finali tamamladıktan sonra oynamaya devam etmenizi sağlar ve jeneriğin ardından her şeyi kendi hızınızda toplayıp bitirmenize olanak tanır.

Devamını Oku

Post navigation

Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir