thumb 1920 1278569

Araba Oyunu Oyna: En İyi 7 Seçenek!

Araba oyunu oyna sorgusu yapanlar için en popüler oyunları listeledik! İşte büyük bir heyecan ve zevkle oynayabileceğiniz araba oyunları…Araba oyunları kadar duygu taşıyan çok az tür vardır. Özellikle hız hissini seviyorsanız, yarışmaların adrenalinini hissetmek için yarış video oyunları kesinlikle gereklidir. En iyi araba oyunlarını aşağıdaki gibi açıklayabiliriz:n-

1. Gran Turismo Sport

araba oyunu oyna 1

Polyphony Digital tarafından tasarlanan ve Sony Interactive Entertainment’in yayınlamış olduğu bir tür yarış video oyunudur. Grafik ve teknik bölümleri önceki serilere göre çok gelişti ve bu seride ayrıca özelleştirilebilen ve farklı yarış modlarında kullanılabilen toplam 224 farklı araç yer alıyor. PlayStation 4’e özel, hızı seven herkesin oynaması gereken bir oyun türüdür.

2. Burnout Paradise

araba oyunu oyna 2

Araba oyunu oyna seçeneklerinden biri de Burnout Paradise oluyor. Burnout 5 olarak da bilinen Criterion Games tarafından geliştirilen ve Electronic Arts tarafından yayınlanan bir yarış video oyunudur. Yüksek kaliteli arabalarla farklı yarışların gerçekleştiği Paradise City adlı kurgusal bir şehre dayanmaktadır. Oyun, satın almalarla elde edilebilecekleri saymazsak, 60’a kadar farklı arabaya sahip. Her düzeyde birçok önemli özellik barındırır. Oldukça eğlenceli ve derin bir yarış oyunudur.

3. Need for Speed: Rivals

araba oyunu oyna 3

Need for Speed: Rivals, Ghost Games tarafından geliştirilen ve oyuncunun kendi oyun tarzıyla bir yarışçı veya polis rolünü üstlenebileceği bir açık dünya sürüş oyunudur. Aksiyon, Redview County’deki kurgusal bir kasabada gerçekleşir ve dünya, haritada görüntülenen atlamalar, kilidi açılabilir arabalar veya kısayollarla Most Wanted’daki ortama benzer.

4. DiRT Rally

araba oyunu oyna 4

Araba oyunu oyna seçeneklerinden bir diğeri de Dirty Rally oluyor. DiRT Rally çok eksiksiz bir ralli oyunudur. Codemasters tarafından geliştirilen içerisinde 40’tan fazla araç, 70’ten fazla etaplı 6 ralli, resmi FIA World Rallycross içeriği, özel etkinlikler ve şampiyonalar yer alıyor. Tüm arabalar yükseltilebilir ve yapılandırılabilir. Çevrimiçi moda gelince, günlük, haftalık ve aylık zorluklar var. DiRT Rally, sürükleyiciliği artırmak için Oculus Rift desteğine sahiptir. PC versiyonunda oyun, tam kontrolör uyumluluğu sunar.

5. Project CARS 2

araba oyunu oyna 5

Slightly Mad Studios tarafından geliştirilen ve Bandai Namco Entertainment tarafından yayınlanan bir yarış video oyunudur. Project CARS’ın doğrudan devamıdır, bu seride 38 markadan, 60 pistten 180’den fazla araba ve daha iyi bir hava sistemi ve gündüz/gece döngüsü gibi yeni özellikler bulunur. Project CARS 2, benzeri olmayan yüksek kaliteli arabaları sürmenizi sağlar.

6. F1 2020

araba oyunu oyna 6

En sevilen araba oyunları arasında yer almaktadır. F1 2020, FIA Formula 1 Dünya Şampiyonası’nın resmi video oyunudur. Bu seri, ilk kez Ekibim modunu içerir. Bu yeni mod, sadece sürücü olmanıza değil, aynı zamanda takımın menajeri olmanıza da imkan tanıyor. Formula 1 hayranları, gerçek arabalar, sürücüler ve pistler içeren resmi oyuna bayılıyor. Çünkü oyun artık birçok yönden daha gerçekçi bir simülatör olarak dikkat çekiyor.

7. Driveclub

araba oyunu oyna 7

Araba oyunu oyna listemiz Driveclub ile devam ediyor. Driveclub, Evolution Studios tarafından PlayStation 4 için geliştirilen bir yarış video oyunudur. Oyuncular, 6 oyunculu kulüplere büyük bir odak noktası olmasına rağmen, çeşitli modlarda dünya çapında yarışlarda yarışırlar. Sıfırdan takımlar oluşturabilir ya da başkalarıyla rekabet etmek için bir kulübe katılabilirsiniz. Mevcut 50 arabaya ek olarak, 60’tan fazla ek model PlayStation Store’dan ücretsiz olarak indirilebilir. Bu arabalar, istatistiklerine göre kategorilere ayrılır ve tamamen özelleştirilebilir. Driveclub, özellikle ortamları nedeniyle oyuncular için oldukça çekici bir yarış oyunudur. Bu araba oyunu, deneyimin tadını çıkarmak için birçok farklı seçenek sunuyor.

Devamını Oku

Post navigation

Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir