apple watch

Apple Watch Serileri ve Özellikleri

Apple Watch serileri neler? Apple’ın akıllı saat kataloğu, her biri onları farklı kullanıcı türleri için uygun kılan özelliklere ve fiyatlara sahip ürünlerden oluşur. Peki, Apple Watch serileri hangileri? Seçilebilecek daha fazla seçenekle, bazı kullanıcıların kafası karışabilir veya tüm ihtiyaçlarını karşılamak için doğru modeli seçme konusunda yardıma ihtiyaç duyabilir. Bu yazımızda, hangi Apple Watch’un seçileceği konusundaki şüpheleri, ürünlerin özellikleri ve işlevleri, aralarındaki farkı yaratan yönleri açıklıyoruz.

Apple Watch Series 3

apple watch serileri 0Apple Watch serileri arasında yer alan Apple Watch Series 3 ile antrenmanlarınızın hiçbir ritmini kaçırmayın. Bu Apple cihazı, fitness özellikleri ve kardiyak aktivite izleme özelliğiyle öne çıkıyor. Akıllı saat 38 ve 42 mm olmak üzere iki şekilde gelir ve iPhone’unuzun bağlı olmasına gerek kalmadan doğrudan cihazdan arama yapmanızı ve arama kabul etmenizi kolaylaştırır. Öte yandan, uyku saatlerinizi iyileştirmenin yanı sıra adet döngünüzü takip etmeniz için uygulamalar sunar.

Apple Watch Series 6

apple watch serileri 1nnKoşmak, yüzmek veya bisiklete binmek isteyin, Apple Watch Series 6, tüm antrenmanlarınızı daha hassas bir şekilde kaydetmenize olanak tanır. İvmeölçer, jiroskop, altimetre, ışık sensörü ve kalp atış hızı sensörlerini içerir. Şüphesiz, en göze çarpan işlevi, bileğin kan damarlarını aydınlatan ve yansıyan ışık miktarını ölçen dört LED ve dört fotodiyottan oluşan kandaki oksijenin ölçülmesidir. Suya dayanıklılık konusunda ise 50 metreye kadardır, pil ömrü ise 18 saate kadar çıkıyor.

Apple Watch Series 7

apple watch serileri 2

Apple Watch serileri arasında bu ürün de oldukça popüler. Apple’ın akıllı saatinin bu sürümü, Seri 3 ve 6’dan daha büyük bir Retina ekrana sahiptir. İç mekandayken bile %70 daha parlaktır. Akıllı saatin bir diğer özelliği de ön camın yeniden tasarımı sayesinde darbelere karşı çok daha dayanıklı olmasıdır. Sensörlere gelince, kan oksijeninizi ve kalp atış hızınızı izleyebilirsiniz. Ayrıca uyku uygulaması ile uyurken solunum hızınızı ölçme imkanına sahip olacaksınız.

Apple Watch Series 8

apple watch serileri 3

Apple Watch Series 8, tasarım açısından önceki nesillerde görülen çizgiye saygı duymanın yanı sıra sağlık ve sporla ilgili sensörler ve işlevler düzeyinde öncekilere benzer özellikler içerir. Ancak yeni bir sensörü var: sıcaklık sensörü. Apple, kadınların yumurtlama döngüsü örneğini kullanarak bunu destekledi, fakat elde ettiği bilgiler daha ayrıntılı bir sağlık analizi için diğer sensörlerle tamamlanabilir. Bu model ayrıca yeni bir üç eksenli jiroskop ve 256G’ye kadar ölçüm yapabilen yüksek güçlü bir ivmeölçer içermektedir. Bu kombinasyonun amacı, en ciddi durumlarda acil servislere haber vermek amacıyla, bir araba ile önden, arkadan, yandan ve hatta taklalardan olası çarpışmaları tespit etmektir.

Devamını Oku

Post navigation

Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir