de94e393 apple vision pro feature2

Apple Vision Pro İçin İlk Oyun Duyuruldu

Apple’ın beklenen ürününün piyasaya sunulurken edindiğimiz birkaç bilgi sizlerle. Öncelikli olarak Apple’ın üretim aşamasında olan Vision Pro’yu biraz tanıyalım ve neler yapabileceğimize şöyle bir göz atalım.
Apple Vision Pro’nun 2024’ün başlarında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Vision Pro gözleriniz, elleriniz ve sesiniz tarafından yönlendirilen bir kask olarak ele alabiliriz. Kask, özel bir medya yardımcı işlemcisine sahip bir M2 çipi tarafından destekleniyor. Vision Pro ile fotoğraflar ve videolar çekebilirsiniz ve gerçek dünyadan kopmadan bu tür işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Apple bu sayede VR gözlüğünün baş dönmesi gibi sorunları ortadan kaldırmış oluyor.
Apple WWCD23 Vision Pro rotation 230605.jpg.large 2x
Resolution Games, Apple Vision Pro için uyarlanmış bir oyun çıkaracağını duyurdu. Oyun stüdyosu, popüler RPG oyunu Demeo’yu Apple’ın gerçek ve sanal dünya ile entegreli olan gözlüğüne erişim planlıyor. Bu özel oyun sürümü ile sanal dünyada çok oyunculu bir deneyim sunacağı iddiaları mevcut.
Oyun için kısa süre önce oyun içi nesnelerin gerçek dünyadaki nesnelerin üzerine yerleştirilmesini sağlayan Mixed Reality 2.0 güncellemesi yayınlandı. Söz konusu olan el takibi özelliğini desteklerken, aynı odayı paylaşan birden fazla kullanıcı için oyun içi nesnelerin aynı konumda görünmesine de imkân tanıyor. Bu da çok oyunculu ve gerçeklikten ayrılmayan bir özellik olduğunu kanıtlıyor.
portrait base bwsgtdddcl7m large

“Vücudunuzun kontrol cihazı olduğu bir çağa hızla giriyoruz”

Resolution Games kurucu ortağı ve başkanı Paul Brady konuyla ilgili olarak ‘Karma Gerçekliği (MR) gerçekten büyülü kılan şey, gerçek dünya ile sanal dünya arasındaki etkileşimdir. Gerçek dünyada, insan eli kadar etkileşimli çok az şey vardır. Vücudunuzun elinizde taşıdığınız bir plastik parçasından çok daha etkili bir kontrol cihazı olacağı bir çağa hızla giriyoruz” dedi.

indir

Bu oyun geliştiricileri, Demeo‘nun Apple Vision Pro’ya özel sürümünün önümüzdeki yılın başında satışa sunulmasının gecikeceğini ve hatta önümüzdeki yıl başına da yetişmeyebileceğini söylüyorlar. Bu Apple Vision Pro için şu ana kadar duyurulan tek oyun olduğunu belirtmekte fayda var.

Daha önce Apple Vision Pro için AppStore’da bulunan Apple Arcade oyunlarının destekleneceğinden söz edilmişti. Bu oyun bekleyenler arasında büyük bir merak uyandırdı.

Devamını Oku

Post navigation

Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir