1650612

Android Oyun Nasıl Yüklenir?

Android oyun nasıl yüklenir sorusu oyun tutkunları tarafından merak ediliyor. Telefonlar günümüzde sıklıkla kullanılan elektronik cihazlardan biridir. Vaktimizin büyük bir bölümünü telefonda harcamaktayız. Bu süreçte oyun oymama, dizi ve film izleme gibi çeşitli etkinlikler gerçekleştirmekteyiz. Aynı şey tabletler için de geçerli. Peki, Android cihazlara oyun yükleme nasıl yapılır?

Android Oyun Nasıl Yüklenir? Adımlar Neler?

android oyun nasil yuklenir 0

Cihazınız Android işletim sistemine sahipse çeşitli oyun seçenekleri arasından tercihte bulunabiliyorsunuz. Bütün bu uygulama ve oyunları cihaza yüklemek için Google Gmail hesabınızın olması yeterlidir. Android oyun nasıl yüklenir sorusuna yanıt verelim.İlk önce Gmail hesabı almanız lazım. Gmail hesabı alabilmek için Google arama sayfasına bunu yazmanız gerek. Üst köşeden kayıt ol seçeneğine tıklayın. Ardından boş alanları doğru olarak doldurun ve formu onaylayın. Bu hesapla Google Play sayfasına gidin. Burada aradığınız ve beğendiğiniz oyunları görebilirsiniz. Bu oyunlardan dilediğinize tıklayarak yükleme işlemi yapabilirsiniz.Oyun ve uygulama seçimi bu noktada size kalmıştır. Oyunu telefona yüklemek için yükle seçeneğine dokunmanız yeterlidir. Eğer yükle derseniz ve internet bağlantınız da var ise oyun kısa süre içinde cihaza yüklenecektir. Bu sayede otomatik kurulum gerçekleştirmiş olacaksınız. Kurulum bitince zaten hemen fark edersiniz.

Tablete Oyun Nasıl Yüklenir?

android oyun nasil yuklenir 1

Android oyun nasıl yüklenir sorusu tabletler için de gündeme gelmektedir. Bunun için iki farklı seçeneğiniz var. Birincisi yukarıda da söz ettiğimiz gibi Google Play üzerinden yükleme yapmak. İkincisi ise bilgisayar üzerinden yükleme gerçekleştirmek. Tablete oyun yüklemek istiyorsanız; aşağıdaki yolları takip edebilirsiniz:

    • Google Play Üzerinden Tablete Oyun Yükleme: Bunun için bir Gmail hesabınızın olması lazım. Google hesabı açtıktan sonra tabletinizden Google Play’e gidin. Karşınıza çıkan giriş sayfasına Google hesabınız ile giriş yapın. Oyun kategorisine tıklayın. Aradığınız bir oyun var ise arama kısmına bu oyunun adını yazın. Bulduğunuz oyunu yükle butonuna basarak cihaza indirin.

 

    • Bilgisayardan Tablete Oyun Yükleme: İlk önce cihazınızdan Ayarlar/Uygulamalar kısmına gidin. Burada bilinmeyen kaynaklardan dosya yüklemeye izin verin. Cihazı bilgisayara bağlayın. Yüklemek istediğiniz herhangi bir oyunun APK dosyasını indirin ve cihaza atın. Sonrasında APK uzantılı dosyayı açın ve talimatları uygulayın.

 

Devamını Oku

Post navigation

Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir