Alan Wake 2 music HERO

Alan Wake 2 Güncelleme Yama Notları Ortaya Çıktı

Remedy Entertainment, yakın zamanda piyasaya sürülen Alan Wake 2‘nin oyundaki bazı sorunları giderecek ilk güncellemesine ait yama notlarını açıkladı. Alan Wake 2’nin geliştiricileri, oyunun ilk güncellemesi için hataların ve bilinen sorunların giderilmesine odaklanan yama notları yayınladı. Bu güncelleme, hayatta kalma korku oyununun genel deneyimini hızla iyileştirmeyi amaçlıyor. Güncellemeler farklı platformlar için farklılık gösterir ve her yama belirli hataları ve sorunları ele alır. Örneğin, PC yaması, üçüncü taraf uygulamalar oyunun başlatılmasını engellediğinde hata mesajını da değiştirir. Xbox güncellemesi grafiksel ve kullanıcı arayüzüyle ilgili sorunlarla ilgilenir.

Alan Wake 2 ertelendi

Remedy Entertainment, teknik sorunları çözmek ve oyuna yama eklemeye devam etmek için oyunculardan aktif olarak geri bildirim istiyor. Xbox’ta sesin kesilmesine neden olan bir hatanın farkındalar ve bunu çözmek için çalışıyorlar. PC ve PS5 güncellemeyi hafta sonu alırken, Xbox güncellemesi Pazartesi günü yayına girdi.

Alan Wake 2’nin geliştiricileri, oyunun tüm konsolları ve PC’yi etkileyen ve çoğunlukla hataların ve bilinen sorunların çözümüne odaklanan ilk güncellemesinin yama notlarını resmi olarak yayınladı. Alan Wake 2 bir hayatta kalma korku oyunudur ve son derece korkutucu bir atmosfere sahip olmasına rağmen, aksaklıklar nedeniyle yarı yolda bırakılabilir, bu nedenle geliştiriciler her şeyi hızlı bir şekilde düzeltmek için acele ediyor.

Alan Wake 2 Sorunlara Çözüm Bulabilecek Mi?

Alan Wake 2‘nin genel olarak oldukça iyi bir tepki aldığını söylemek doğru olsa da teknik sorunlardan muaf değil. Örneğin, Alan Wake 2 incelemeleri, Saga Anderson’ın kasa duvarının bozulması gibi hatalardan ve örneğin siyah ekranların ilerlemeyi engellemesi gibi oyunu bozan birkaç hatadan şikayetçiydi. Dolayısıyla bu son güncellemeler genel deneyimi iyileştirmek için iyi bir ilk adımdır.

AW2 annouce blog post 1300x650 1

Şimdi Remedy Entertainment, Alan Wake 2 için resmi yama notlarını açıkladı. Her güncellemenin platforma bağlı olarak farklı bir adı var: Xbox Series X/S (1.0.0.4), PS5 (1.00.05) ve PC (1.0.6) ) ve ayrıca farklı sorunları düzeltin. Hepsi açıklanmayan hataları çözmeye odaklanıyor, ancak PC yaması, örneğin üçüncü taraf uygulamalar oyunun başlamasını durdurduğunda hata mesajını da değiştiriyor. Öte yandan Xbox güncellemesi, benzersiz ve kullanıcı arayüzüyle ilgili grafik sorunlarıyla ilgileniyor.

Yamanın duyurulduğu gönderide ekip, diğer teknik sorunları düzeltmek ve oyunu yamamaya devam etmek için şu anda oyunculardan geri bildirim istediklerini de doğruladı.

Ayrıca Xbox’ta sesin kesilmesine neden olan belirli bir hatanın zaten farkında olduklarını iddia ettiler ve üzerinde çalışıldığını belirttiler. Güncelleme hafta sonu PC ve PS5 için yayınlandı ve Pazartesi günü Xbox Series X/S‘de yayına girdi.

Bu güncellemedeki her şey esasen hataların düzeltilmesiyle ilgili olsa da Alan Wake 2 hayranları yakın gelecekte daha ilginç eklemeler bekleyebilirler. Birkaç gün önce Remedy, Alan Wake 2’nin New Game+ modunu alacağını doğruladı. Bu güncellemede oyuncular, yükseltilmiş tüm silahlarını koruyabilecek, daha yüksek zorluk seviyelerinde oynayabilecek ve “alternatif bir anlatım” aracılığıyla yeni içeriğe erişebilecek.

alan wake 2 epic games

Bunun dışında Alan Wake 2’ye ücretsiz DLC verilecek. Oyunun yönetmeni Sam Lake, bu DLC düşüşlerinin oldukça önemli olacağını doğruladı ancak şu ana kadar bunlarla ilgili pek fazla ayrıntı açıklamadı. Ek olarak Alan Wake 2, Night Springs ve Lake House adında iki ücretli genişleme paketi alacak.

Alan Wake 2 Güncelleme Yama Notları

PC (1.0.6)

  • Hata düzeltmeleri
  • Yerelleştirme düzeltmeleri
  • Üçüncü taraf yazılımlar oyunun başlatılmasını durdurduğunda çok daha kolay hata mesajı.

PlayStation 5 (1.00.05)

  • Hata düzeltmeleri
  • Yerelleştirme düzeltmeleri

alan wake 2 la writers room 3

Xbox Series (1.0.0.4)

  • Hata düzeltmeleri
  • Birden fazla görsel sorun düzeltildi
  • Kullanıcı arayüzüyle ilgili birden fazla sorun düzeltildi
  • Oyuncuların etkileşimlerde takılıp çıkamamasına neden olan sorun düzeltildi

Devamını Oku

Post navigation

Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir