black and white chess board wallpaper

7 Maddede En İyi Satranç Oynama Siteleri

Satranç oynama siteleri, satranç tutkunlarının ilgisini çekiyor. İnternet üzerinden satranç oynayabileceğiniz pek çok farklı site bulunuyor. Telefondan, bilgisayardan ya da tablet üzerinden satranç oynamak, bu siteler sayesinde daha pratik oluyor. Şimdi bu platformları keşfedelim.

1. Chess.com

Satranç oynama siteleri arasında en popüler olanlardan biri şüphesiz ki chess.com diyebiliriz. Kabalık bir sitede satranç oynamak için ideal. 25 milyondan fazla kullanıcısı var. Bu sitede yapay zeka ve gerçek kullanıcılarla online satranç oynayabilirsiniz.

2. Chess24

Satranç Oynama Siteleri

Eğer profesyonel bir satranç oyuncusu iseniz Chess24 iyi bir seçim olacaktır. Platform, birçok farklı olanak sunuyor. Site içi satranç turnuvaları da bulunuyor. Sadece satranç oynamaktan ziyade çeşitli eğitimlere ve aktivitelere de yoğunlaşmanızı sağlıyor.

3. Lichess

Satranç oynama siteleri listesi Lichess ile devam ediyor. Bu sitede, diğer üyelerin oluşturduğu lobilere dahil olabilir, puansız ya da puanlı şekilde satranç oynayabilirsiniz. Hem profesyonellere hem de amatörlere hitap eden bir platformdur.

4. Internet Chess Club

Satranç Oynama Siteleri

Online satranç oynamak isteyenler için premium bir seçenek olarak dikkat çekiyor. Üyeliği ücret üzerine elde ediliyor. İlk bir ay süresince deneme sürümünden faydalanabilirsiniz. Bu sitede satranç ustaları ile yarışmak ve şampiyonlarla oyunlar oynamak mümkün.

5. FICS: Free Internet Chess Server

Satranç oynama siteleri arasında yer alan FICS: Free Internet Chess Server platformu da ücretli bir sitedir. Son derece sade arayüzü ve basit nitelikleri ile dikkat çeker. En popüler satranç siteleri arasında yer almaktadır.

6. Platchess.com

Satranç Oynama Siteleri

Satranç severlerin en beğendiği siteler arasındadır. Yavaş, mermi ve yıldırım olmak üzere üç farklı kategoride oyun oynamanıza izin verir. Eğer satranç alanında yeni iseniz, sizlere çeşitli ipuçlarıyla beraber oyun oynama deneyimi vadeder. Site içinde çeşitli eğitim videoları da bulunmaktadır. Bu eğitim videoları ile satranç becerinizi geliştirmeniz söz konusu olabilecektir.

7. GameKnot

Satranç oynama siteleri listemiz GameKnot sitesini de içeriyor. Ücretsiz ve herhangi bir üyelik işlemi gerektirmeyen bir platformdur. Basit ve kullanışlı arayüze sahiptir. Oyun esnasında sitedeki diğer kullanıcılarla sohbet etme imkanınız da bulunuyor. Yeni bir oyuncu iseniz bu site tam size göre diyebiliriz.

Devamını Oku

Post navigation

Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir