cooper Mero 968x544 1

2023 Fortnite Küresel Şampiyonasında 1 Milyon Dolar Kazandı

Fortnite Şampiyon Serisi 2023 artık sona erdi ve aylarca yarışan inanılmaz ikili, sonunda 1.000.000 $ nakit ödülle eve döndü.

fortnite temporada 6 battle pass 1080x609 1

Fortnite Küresel Şampiyonası

Cooper ve Mero, Fortnite Şampiyon Serisi Küresel Şampiyonası 2023’ü kazandıktan sonra 1.000.000 ABD Doları tutarındaki nakit ödülü ve FNCS zafer kupasını evlerine götürüyor. FNCS 2023, dört Major’a ev sahipliği yaptı ve en iyi ikililerin şampiyonluk için yarıştığı Kopenhag’da yüz yüze bir LAN etkinliğiyle sonuçlandı. Mero, kontrolcü oyuncularının rekabetçi Fortnite’ta başarılı olabileceğini kanıtlayarak, kontrolcü kullanmayı tercih eden hayranlara ilham veriyor.

1.000.000 $ Nakit Ödül!

Cooper ve Mero, Fortnite Şampiyon Serisi Küresel Şampiyonası 2023’ü kazandıktan sonra 1.000.000 $ nakit ödülünü ve FNCS zafer kupasını eve götürme şansına sahip olacaklar.

Şubat ayında yeniden başladıktan sonra bu yılki FNCS sona erdi ve hiç şüphe yok ki Fortnite Şampiyona Serisi 2023 uzun ve zorlu bir yoldu. Fortnite rekabet sahnesindeki en iyilerin en iyileri, 2023’ün büyük bölümünde mücadele ediyor ve her şey 15 Ekim’de Kopenhag‘da sona erdi. FNCS 2023, en zorlu Fortnite oyuncularının bir sonraki aşamalara geçmek ve sonunda Kopenhag’daki yüz yüze Küresel Şampiyona LAN etkinliğine katılmak için karşı karşıya geldiği dört Major’dan oluşuyordu.

Fortnite FNS 2023 Kuresel Sampiyonasi Takvimi Aciklandi

LAN etkinliği üç gün sürdü ve 13 Ekim’de başlayıp 15 Ekim’deki Büyük Finallerle sona erdi. Hayranlar bilet satın alıp etkinliği Kopenhag’da canlı izleyebilir veya Legends Landing’de izleyebilir ve bazı özel oyun içi FNCS hediyeleri kazanabilirler.

Büyük Finaller, Üst Gruptaki en iyi 25 ikiliyi ve Alt Gruptaki en iyi 25 ikiliyi içeriyordu. Küresel Şampiyonanın son gününde bu oyuncular altı Battle Royale maçında birbirlerine karşı çıktılar. Çoğu rekabetçi Fortnite etkinliğinde olduğu gibi oyuncular, her maçta aldıkları eleme sayısına ve son sıralamalarına göre puan aldı. Sonunda Cooper ve Mero zirveye çıktılar ve FNCS ödülünü eve götürdüler.

Kısa bir youtube videosu sizlerle

Cooper ve Mero 2023 Fortnite Küresel Şampiyonu oldu!

Cooper ve Mero resmi olarak 2023 Fortnite Küresel Şampiyonu oldu.

Kamy ve Setty‘nin dünya şampiyonu olduğu 2022 Fortnite Davetiyelerinin üzerinden bir yıl geçti, ancak şimdi yeni bir galipler sahneye çıktı. Kelimenin tam anlamıyla yazı tura atılarak oluşturulan bir ekip olan Cooper ve Mero, 2023 Fortnite Dünya Şampiyonasını resmi olarak kazandı.

Mero zaten oyundaki en büyük Fortnite oyuncularından biri olarak biliniyor olsa da Cooper resmi olarak G.O.A.T.’lerden biri olduğunu kanıtladı.

Cooper ve Mero, 2023 Fortnite Küresel Şampiyonasını kazanarak 1 milyon ABD dolarını evine götürdü Bu yıl Danimarka’da düzenlenen 2023 Fortnite Küresel Şampiyonası, 2019 Dünya Kupası’ndan bu yana en büyük Fortnite etkinliğidir. 4 milyon dolarlık ödül havuzunun söz konusu olduğu bu etkinlikte dünyanın en iyi oyuncularından bazıları yarışmak için sahneye çıktı.

Cooper and Mero 1024x576 1

Bu yılın başlarında FNCS Major Şampiyonası’ndan birinde kalifiye olan Cooper ve Mero artık resmi Küresel Şampiyon oldular ve takım haline gelme şekilleri fazlasıyla tuhaf. Her iki oyuncu da birlikte oynayıp oynamama kararını yazı tura atana kadar bıraktı. Evet, doğru okudunuz; bir yazı tura atma. Sıkı çalışmanın yanı sıra bu 50/50 şans, bu ikisinin bu kadar başarılı olmasının tek nedenidir.

Ve şimdi, birincilik ve 1 milyon dolar sonra ikili, tarihte tüm zamanların en iyi Fortnite ikililerinden biri olarak anılacak.

Cooper oyun sonu röportajında

​​”Bu parayla ne yapacağımı bile bilmiyorum. Gerçekten sadece 16 yaşındayım.”

dedi.

2023 Fortnite Küresel Şampiyonası, 2023 FNCS etkinliklerinin tümü boyunca etkinliğe katılmaya hak kazanan en iyi 75 ikilinin Danimarka’nın Kopenhag kentinde düzenlendiği devasa bir kişisel LAN etkinliğiydi.

en 23comp fncs keyart logo social 1920x1080 c81306bdc31d

Üç gün süren turnuvanın son gününde üst ve alt grup final yapmak için yarıştı. Geçen yıl Fortnite Invitational’da kötü şöhretli Bugha ile birlikte oynayan Mero, kendisini resmen Dünya Şampiyonu ilan etti.

Mero, “Birkaç etkinliği geçin, ben sadece Matthew’dum” dedi. “Bugün… MERO’ydum.” Cooper için bu, şimdiye kadarki ilk LAN etkinliğiydi ve katılmayı da ihmal etmedi. 

Bu büyük riskler arasında bile başarılı olmuş 2 genç karşımızdaydı. İnanılması güç fakat başarının mükemmel güçlerine etkisi oldukça fazla gözüküyor. 16 yaşında Cooper ve Matthew için unutulmaz bir anı olmuştur. Dostluklarının devam edeceğini ve daha çok isimlerini duyacağımızı düşünüyoruz.

The Popularity of Fortnite Extends to Competitive Esports 65280d2389a05

İyi bir iş ve harika bir başarı. İkiliye ilerleyen hayatlarında bolca başarı diliyoruz ve tebriklerimizi iletiyoruz. Daha iyi yerlerde olmanız dileğimizle

Devamını Oku

Post navigation

Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir