Phone 15 Pro Titanium e1695627257834

15 Pro Max Sağlamlık Testi

Apple kullanıcılarına 12 Eylül’de iPhpne 15 serisi olmak üzere birçok ürün tanıtımını yaptı. iPhone 15 serisi an itibariyle ülkemizde ön satışa da sunuldu. Sipariş verdiğiniz zaman sizlere 6-8 hafta arasında bir süreç bekliyor.

iphone 15 pro wallpaper 2

Seride en çok dikkat çeken değişiklerden birisi de Pro’larda titanyum kasaların yer almasıydı. Beraberinde problemler getirdi mi diye akıllara sorun hiç gelmemişti. Ancak görünüşe göre bu teorileri havada kalmış gibi gözüküyor. Sektörün bilinen isimlerinden JerryRigEverything tarafından paylaşılan sağlamlık testi videosu bu durumu gözler önüne seriyor ve izleyenlerin %85’i şaşkınlığını gizleyemiyor.

Titanyum iPhone 15 Pro Max Arka Camı Kırılıyor

Paylaşılan video da JerryRigEverything kanalında yapılan tüm test videolarında hemen hemen aynı şeyler yapılıyor. Ürünü pürmüz ile yakmadan tutun, darbelere karşı dayanıklık gibi birçok denemeler mevcut. Bu çekilen videonun da ilginç taraflarını görebiliyoruz. 15 Pro Max için bir hayli hayal kırıcı bir inceleme videosuyla karşı karşıyayız.

Geçtiğimiz hafta AppleTrack YouTube kanalı iPhone 14 Pro ve 15 Pro’nun düşme testlerini gerçekleştirdi. Videolar her zaman ki gibi büyük ilgi gördü. Fakat sonuçlar beklenildiği gibi ilerlemediğini görebiliyoruz. Çok şaşırtıcı olacak ki iPhone 14 Pro darbelerin çoğunu başarılı bir şekilde atlattığı için bu oyunun kazananı oluyor. . Bu, doğal olarak kullanıcıların ve sevenlerin arasında paslanmaz çelik çerçeve ve titanyum çerçeve tartışmalarını da beraberinde getiriyor.

15 Pro Max İçin Test

Bahsedilen YouTube videosunda, videonun bir kısmında akıllı telefona bükülme testi uyguladığı sırada beklenmedik bir sonuç alıyor. Cihaz, bükülme testinden başarıyla geçse de arka camının uygulanan kuvvet sebebiyle tuzla buz olarak akıllarda soru işaretlerine neden oluyor. Titanyum ve çelik ile karşılaştırıldığı zaman titanyum, paslanmaz çelikten yaklaşık 3-4 kat daha güçlü ve bu malzemeyi bükmek oldukça zor olduğunu biliyoruz. Bu da doğal olarak arka camın esnekliğini kısıtlayarak en ufak bir darbede kırılmasına veya çatlamasına sebep oluyor. Önceki modellerde ise bu durum biraz daha farklıydı çünkü yapılan bükülme testlerinde paslanmaz çelik çerçevenin bir nebze olsun esneyerek kuvveti emdiğine ve bu sayede arka camın herhangi bir yapısal hasar almadığını görüyorduk.

Devamını Oku

Post navigation

Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir