dota 2

11 Maddede En İyi Espor Oyunları

En iyi espor oyunları son dönemde oldukça popüler. eSpor ve video oyun endüstrisinin 2023 yılına kadar 1,5 milyar ABD Doları gelir elde etmesi bekleniyor. Bu oyunlar herhangi bir klasik atletik sporla en az aynı türde fiziksel beceriler, dayanıklılık ve aynı düzeyde antrenman gerektirir. İzleyicisi gerçekten hayatın her kesiminden geliyor. Peki, popüler espor oyun çeşitleri hangileri?

1. Dota 2

En iyi espor oyunları

En iyi espor oyunları söz konusu olduğunda ilk sırada Dota 2 yer alıyor. Bu, dünyanın en popüler çevrimiçi çok oyunculu savaş arenasıdır. Burada, her biri savaş alanını korumak için yerine getirmesi gereken belirli bir misyona sahip, ekibinize katılacak benzersiz nitelikleri olan 100 karakterden birini seçmeniz gerekecek.

2. League of Legends

En iyi espor oyunları

2009’da Riot Games tarafından üretilen bu Combat Arena, taktiksel rol yapma oyunları, gerçek zamanlı stratejiler ve kuleyi savunmak için bir araya gelmenin bir karışımıyla bize unutulmaz savaşlar vaat ediyor. Nihai hedef, karşı tarafın karargahını yok etmektir.

3. Rocket League

En iyi espor oyunları

En iyi espor oyunları arasında yer alan Rocket League, son yıllarda bir Fransız takım avcısı haline geld. Bir futbol sahasında doğrudan noktaya ateş etmek için oyunun yönünü ve hakimiyetini akıllıca bir araya getirmeye odaklanıyor.

4. Fortnite

En iyi espor oyunları

Dünyayı Kurtar ve Kraliyet Savaşı ile Fortnite, yeni deneyimler deniyor, ortaklıkları çoğaltıyor veya diğer platformlardan ve ötegezegenlerden efsanevi karakterler ödünç alıyor. Bu, sıradan oyuncuların daha fazla çok yönlülük aramalarını sağlayan bir oyundur.

5. Dragon Ball Z

En iyi espor oyunları

En iyi espor oyunları listemiz Dragon Ball Z ile devam ediyor. Prens Vegeta, Son Goku, Super Bou gibi neredeyse ilahi güçlere sahip Dragon Ball Z, dünyayı kurtarmanın tek yolu olan yedi Dragon Ball’u Evil’in saldırılarından korumalıdır.

6. Samurai Warriors

En iyi espor oyunları

Geçmişi 1993 yılına dayanan bu oyun evreni, genç neslin diline ve hayal gücüne uyarlanmış olsa da, Japon savaşçı soylularının kısmen tarihi ve geleneksel yapısıyla yeniden bağlantı kurmamızı sağlıyor. Destansı, renkli ve çoğu zaman kanlı bir oyun diyebiliriz.

7. Super Smash Bros Ultimate

en iyi espor oyunlari 7

20 yıllık başarısının ardından Nintendo’nun bir numaralı oyunu en ufak bir değişikliğe uğramadı: Mario, Luigi, Link ve Donkey Kong veya Metal Gear Solid’den Solid Snake aynı keyfi yaşıyor. Her birinin elbette kendi tarzına göre dövüşü yönlendirmek için özel sırları var.

8. Call of Duty

en iyi espor oyunlari 8

2003’te piyasaya sürülen II. Dünya Savaşı FPS’si olarak başlayan Call of Duty, günümüzde en iyi espor oyunları arasında yer alıyor. Modern Warfare’in 2007’de piyasaya sürülmesinden sonra, serinin popülaritesi yükseldi. Her yaştan oyuncu insan, büyük olasılıkla bir Call of Duty oyunu oynama deneyimine sahiptir. Serinin hızlı FPS aksiyonu, dünyanın her yerinden oyuncuları kendine çekti.

9. PUBG

en iyi espor oyunlari 9

Brendan Greene tarafından geliştirilen bir savaş video oyunudur. Oyunda, yüz oyuncu bir uçaktan bir adaya paraşütle atlıyor ve burada kendi seçtikleri belirli bir yere hareket etmekte özgürler. Öldürülmekten kaçınırken diğer oyuncuları öldürmek için silah ve ekipman ararlar.

10. Cash Royale

en iyi espor oyunlari 10

Cash Royale de en iyi espor oyunları arasında yer alıyor. Kısaltması CR ile de bilinen Clash Royale, Finli şirket Supercell tarafından oluşturulan mobil cihazlar için çevrimiçi bir strateji video oyunudur. 2 Mart 2016’da tüm dünyada yayınlandı. Clash of Clans’daki karakterlere dayanan ücretsiz bir gerçek zamanlı strateji video oyunudur. Tahsil edilebilir kart oyunları ve kule savunma unsurlarını birleştirir.

11. Overwatch

en iyi espor oyunlari 11

Blizzard, rekabetçi shooter teklifini iki yıl önce başlattı ve oldukça moda bir olay ve tür haline geldi. Overwatch Ligi ve Dünya Kupası’na ek olarak, şirket geçen yıl Overwatch Contenders ile farklı bölgelerde bir dizi turnuva sundu.

Devamını Oku

Post navigation

Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir